Niniejszym informuje, iż w niniejszym zapytaniu ofertowym wpłynęły pytania, na które Zamawiający udziela odpowiedzi:

Pytanie 1

Zamawiający wymaga zgodności Systemu Informacji Prawnej z niewspieranymi przez ich producentów wersjami przeglądarek. Dlatego Wykonawca prosi o potwierdzenie, że system, który wspiera i jest testowany na najnowszych i dwóch wstecz wersjach przeglądarek Mozilla FireFox, Edge, Chrome oraz Internet Explorer 11 (do momentu wycofania wsparcia dla tej wersji przez jej producenta Microsoft Corporation) spełnia wymagania Zamawiającego co do przeglądarek wspieranych przez System Informacji Prawnej.

Odpowiedź:

Zamawiający potwierdza spełnienie wymagań odnośnie przeglądarek internetowych wspieranych przez System Informacji Prawnej.

 

Pytanie 2

Według najlepszej wiedzy Wykonawcy żaden z systemów informacji prawnej w wersji on-line w chwili obecnej nie oferuje możliwości dodawania załączników do notatek. Czy w zakresie tego wymagania Zamawiający oczekuje możliwości tworzenia notatek do aktów prawnych, orzeczeń, pism urzędowych zawartych w programie oraz możliwości dodawania takich dokumentów jako załączniki do wiadomości mailowej wysyłanej bezpośrednio z Systemu, tak aby adresat wiadomości mógł otworzyć załącznik bez konieczności logowania się do Systemu Informacji Prawnej?

Odpowiedź:

Zamawiający oczekuje możliwości tworzenia notatek do aktów prawnych, orzeczeń, pism urzędowych zawartych w programie oraz możliwości dodawania takich dokumentów jako załączniki do wiadomości mailowej wysyłanej bezpośrednio z Systemu, tak aby adresat wiadomości mógł otworzyć załącznik bez konieczności logowania się do Systemu Informacji Prawnej.

 

Pytanie 3

Czy Zamawiający dopuści system posiadający nie mniej niż 70 tys. not bibliograficznych?

Odpowiedź:

Zamawiający dopuszcza system posiadający nie mniej niż 70 tyś. not bibliograficznych

 

Pytanie nr 4

Z uwagi na panującą obecnie sytuację epidemiczną i związane z nią uwarunkowania gospodarcze oraz zalecenia władz państwowych, w tym zaistniałe po stronie Wykonawcy (i wszystkich wykonawców na rynku) uwarunkowania natury organizacyjnej, Wykonawca zwraca się z uprzejmą prośbą o dopuszczenie złożenia oferty w formie elektronicznej. W obecnej sytuacji wyjątkowej komunikacja elektroniczna jest powszechnie zalecana i stosowana. Komunikowanie się zamawiających z wykonawcami za pomocą środków komunikacji elektronicznej w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego zaleca również Urząd Zamówień Publicznych:  „W obecnej sytuacji zagrożenia epidemicznego Urząd Zamówień Publicznych zachęca zamawiających do
komunikowania się z wykonawcami za pomocą środków komunikacji elektronicznej również w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego o wartości poniżej progów unijnych.

Urząd Zamówień Publicznych zaleca, aby komunikacją elektroniczną objąć wszelką korespondencję występującą w postępowaniu, w tym składanie ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń, a także dokumentów. Przypominamy jednak, że oferty, wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu oraz oświadczenie, o którym mowa w art. 25a składane w postaci elektronicznej należy opatrzeć kwalifikowanym podpisem elektronicznym. (...)”. (https://www.uzp.gov.pl/zamowienia-covid-19/komunikacja-elektroniczna-w-dobie-zagrozenia-epidemicznego).
W związku z powyższym Wykonawca uprzejmie zapytuje czy w obecnej sytuacji Zamawiający dopuści złożenie oferty w postaci elektronicznej, opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym równoważnym podpisowi własnoręcznemu. Dodatkowo, w celu zapobiegnięcia otwarciu przed upływem wyznaczonego terminu składania ofert, dokumenty zostaną złożone w paczce o rozszerzeniu *.rar, *.zip z hasłem dostępu, które Wykonawca przekaże Zamawiającemu w osobnej wiadomości mailowej lub na wskazany przez Zamawiającego numer telefonu komórkowego np. w ciągu 15 minut od upływu terminu składania ofert. Wykonawca pragnie zauważyć, iż ww. sposób składania ofert jest obecnie powszechnie akceptowany i stosowany przez zamawiających w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego.

Odpowiedź:

Zamawiający dopuszcza otrzymanie oferty w formie elektronicznej wysłanej na adres informatyka@raszyn.ploraz ratusz@raszyn.pl. Oferta musi być podpisana elektroniczne oraz spakowane dokumenty w formie paczki powinny być zabezpieczone hasłem. Hasło powinno być wysłane w oddzielnej wiadomości mailowej.

 

Znak sprawy IT.271.10.2021.MZ

pieczęć komórki organizacyjnej


Zapytanie ofertowe

Postępowanie prowadzone w oparciu o wewnętrzną procedurę zamawiającego

o wartości nieprzekraczającej 130 000,00 zł

zg. z Ustawą z dnia 11 września 2019 r. przepisów Prawa zamówień publicznych

 

I. Zamawiający:  Urząd Gminy Raszyn

Adres do korespondencji: ul. Szkolna 2A, 05-090 Raszyn

tel.: (022) 701 77 77, faks: (022) 701 77 71

Zaprasza do złożenia ofert cenowych na: „Dostęp do systemu informacji prawnej wraz z aktualizacjami dla Urzędu Gminy

 

II. Opis przedmiotu zamówienia

  1. Specyfika głównych wymagań

Zapewnienie dostępu do elektronicznej wersji programu informacji prawnej, umożliwiającego równoczesny dostęp do programu w wersji on-line dla 110 użytkowników bez filtrowania po adresach IP.

 

Baza programu informacji prawnejwinna zawierać akty prawne ze wszystkich dzienników urzędowych w rozumieniu ustawy z dnia 20 lipca 2000 r. o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych aktów prawnych (Dz. U. z 2010 r., Nr 17, poz. 95), tj. Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej, Dziennik Urzędowy Rzeczypospolitej Polskiej "Monitor Polski", dzienniki urzędowe ministrów kierujących działami administracji rządowej, dzienniki urzędowe urzędów centralnych oraz wojewódzkie dzienniki urzędowe:

 

Dziennik Ustaw

1. Komplet informacji formalnych o aktach od 1918 roku (co najmniej: identyfikator, tytuł, organ wydający, data uchwalenia lub wydania aktu, data ogłoszenia, data wejścia w życie);

2. Wszystkie akty obowiązujące oraz oczekujące;

3. Komplet tekstów aktów ujednoliconych i ocenionych, co do obowiązywania, opublikowanych od 1 stycznia 1944 roku;

4. Możliwość udostępniania kolejnych wersji historycznych aktów obowiązujących i uchylonych;

5. Powiązania między aktami, w tym odwołania do przywołanych w aktach przepisów innych aktów prawnych, aktów wykonawczych z poziomu tekstu aktu, aktu zmieniającego dany tekst aktu i konkretnych jednostek redakcyjnych;

6. Odwołania do orzeczeń z poziomu tekstu aktu i konkretnych jednostek redakcyjnych;

7. Odwołania do cytatów/tez/komentarzy/pism urzędowych z piśmiennictwa prawniczego z poziomu tekstu aktu prawnego i konkretnych jednostek redakcyjnych;

8. Dostęp do tekstów projektów ustaw wraz z uzasadnieniami wniesionych od V Kadencji Sejmu wraz z oceną co do aktualności i systemem relacji z aktami i konkretnymi jednostkami redakcyjnymi oraz systemem relacji z aktami obowiązującymi (zmienia/uchyla);

9. Możliwość przeglądania tekstów projektów zmieniających akt obowiązujący z aktu obowiązującego i konkretnej jednostki redakcyjnej (projekty w relacji z aktem obowiązującym).

 

Monitor Polski

1. Komplet informacji formalnych o aktach od 1945 roku (co najmniej: identyfikator, tytuł, organ wydający, data uchwalenia lub wydania aktu, data ogłoszenia, data wejścia w życie, data utraty mocy);

2. Wszystkie akty obowiązujące oraz oczekujące;

3. Komplet tekstów aktów ujednoliconych i ocenionych, co do obowiązywania, opublikowanych od 1 stycznia 1980 roku;

4. Możliwość udostępniania kolejnych wersji historycznych aktów obowiązujących i uchylonych.

 

Dzienniki Urzędowe

Ujednolicone teksty aktów prawnych opublikowanych w Dziennikach Urzędowych naczelnych i centralnych organów administracji rządowej (aktualnych i stanowiących kontynuację dzienników wydawanych przez urząd występujący pod inną nazwą), w tym Dzienniki Urzędowe:

1. Centralnego Biura Antykorupcyjnego co najmniej od 2007 r.

2. Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego co najmniej od 2009 r.

3. Komendy Głównej Policji co najmniej od 2001 r.

4. Komendy Głównej Straży Granicznej co najmniej od 2001 r.

5. Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej co najmniej od 2001 r.

6. Głównego Urzędu Miar co najmniej od 2001 r.

7. Głównego Urzędu Statystycznego co najmniej od 2001 r.

8. Komisji Papierów Wartościowych i Giełd co najmniej od 1998 r.

9. Komitetu Integracji Europejskiej co najmniej od 2000 r.

10. Ministra Edukacji Narodowej co najmniej od 1999 r.

11. Ministra Finansów co najmniej od 1988 r.

12. Ministra Infrastruktury co najmniej od 2001 r.

13. Ministra Kultury co najmniej od 2001 r.

14. Ministra Nauki i Informatyzacji co najmniej od 2001 r.

15. Ministra Obrony Narodowej co najmniej od 2001 r.

16. Ministra Pracy i Polityki Socjalnej co najmniej od 1988 r.

17. Ministra Pracy i Polityki Społecznej co najmniej od 2005 r.

18. Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi co najmniej od 1999 r.

19. Ministra Skarbu Państwa co najmniej od 2002 r.

20. Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji co najmniej od 1993 r.

21. Ministra Spraw Zagranicznych co najmniej od 2001 r.

22. Ministra Sprawiedliwości co najmniej od 1988 r.

23. Ministra Środowiska i Głównego Inspektora Ochrony Środowiska co najmniej od 2002 r.

24. Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej co najmniej od 2001 r.

25. Ministra Zdrowia co najmniej od 1989 r.

26. Ministra Narodowego Banku Polskiego co najmniej od 1982 r.

27. Urzędu Lotnictwa Cywilnego co najmniej od 2003 r.

28. Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast co najmniej od 2001 r.

29. Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów co najmniej od 2001 r.

30. Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej co najmniej od 2001 r.

31. Wyższego Urzędu Górniczego co najmniej od 2002 r.

32. Zakładu Ubezpieczeń Społecznych co najmniej od 1988 r.

33. Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych co najmniej od 2003 r.

34. Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty co najmniej od 2005 r.

 

 

Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej seria L – wydanie polskie

1. Komplet informacji formalnych o aktach opublikowanych w tym dzienniku (co najmniej: identyfikator, tytuł, organ wydający, data uchwalenia lub wydania aktu, data ogłoszenia, data wejścia w życie).

2. Komplet tekstów aktów ujednoliconych i ocenionych, co do obowiązywania, opublikowanych w tym dzienniku.

3. Możliwość udostępniania kolejnych wersji historycznych aktów obowiązujących i uchylonych.

4. Wzajemne powiązania formalne między aktami (co najmniej relacje typu: zmienia – zmieniany przez, uchyla – uchylony przez, wykonuje – wykonywany przez, implementuje – implementowany przez)

 

Dziennik Urzędowy Unii Europejskie seria C – wydanie polskie

1. Komplet informacji formalnych o aktach opublikowanych w tym dzienniku. (co najmniej: identyfikator, tytuł, organ wydający, data uchwalenia lub wydania aktu, data ogłoszenia, data wejścia w życie).

2. Komplet tekstów aktów ujednoliconych i ocenionych, co do obowiązywania, opublikowanych w tym dzienniku.

3. Możliwość udostępniania kolejnych wersji historycznych aktów obowiązujących i uchylonych.

4. Wzajemne powiązania formalne między aktami (co najmniej relacje typu: zmienia – zmieniany przez, uchyla – uchylony przez, wykonuje – wykonywany przez)

 

Dzienniki Urzędowe Unii Europejskiej – polskie wydanie specjalne

1. Komplet informacji formalnych o aktach opublikowanych w tym dzienniku (co najmniej: identyfikator, tytuł, organ wydający, data uchwalenia lub wydania aktu, data ogłoszenia, data wejścia w życie);

2. Wszystkie akty obowiązujące oraz oczekujące;

3.Komplet tekstów aktów ujednoliconych i ocenionych, co do obowiązywania, opublikowanych w tym dzienniku;

4. Możliwość udostępniania kolejnych wersji historycznych aktów obowiązujących i uchylonych;

5. Wzajemne powiązania formalne między aktami (co najmniej relacje typu: zmienia – zmieniony przez, uchyla – uchylony przez, wykonuje – wykonywany przez)

6. Odwołania do orzeczeń z poziomu tekstu aktu;

 

Ponadto, baza systemu musi zawierać:

1. Komplet tekstów pierwotnych aktów prawnych (zeskanowanych) identycznych co do formy, jak tekst opublikowany w wersji papierowej w Dzienniku Ustaw i Monitorze Polskim;

2. Komplet tekstów aktów prawnych opublikowanych w wojewódzkich dziennikach urzędowych co najmniej od wprowadzenia obowiązku wydawania dzienników urzędowych w wersji elektronicznej.

3. Komplet opublikowanych aktów prawnych w Dziennikach Urzędowych Unii Europejskiej seria L – wydanie polskie, Dziennikach Urzędowych Unii Europejskiej seria C – wydanie polskie, Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej – polskie wydanie specjalne;

4. Wzory pism i umów, w tym zbiór obowiązujących formularzy urzędowych opublikowanych w Dziennikach Ustaw i Monitorach Polskich;

5. Orzeczenia sądowe w tym Sądu Najwyższego, Naczelnego Sądu Administracyjnego, Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, Trybunału Konstytucyjnego oraz sądów apelacyjnych;

6. Niepublikowane orzeczenia SN, NSA i WSA;

7. Orzecznictwo administracji w tym m.in. Głównej Komisji Orzekającej w Sprawach o Naruszenie Dyscypliny Finansów Publicznych przy Ministerstwie Finansów, Regionalnych Izb Obrachunkowych, Samorządowych Kolegiów Odwoławczych, wojewodów;

8. Orzeczenia Zespołu Arbitrów/Krajowej Izby Odwoławczej przy Prezesie Urzędu Zamówień Publicznych, Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości i Sądu Pierwszej Instancji;

9. Inne pisma urzędowe naczelnych i centralnych organów administracji rządowej oraz agencji rządowych i innych instytucji państwowych (obecne i archiwalne) nie mniej niż 15 tys.;

10. Projekty ustaw wraz z uzasadnieniami;

11. Komentarze (w tym skomentowana część jednostek redakcyjnych: Kp, Kpa, KRO, Kc, Kpc, Kpk, Prawo zamówień publicznych) monografie dotyczące prawa polskiego nie mniej niż 550 (w tym podatkowe, finansowe, administracyjne, konstytucyjne, budowlane, zamówienia publiczne, samorządowe, medyczne, egzekucyjne w administracji, gospodarka nieruchomościami, ochrona środowiska i przyrody, prawo oświatowe, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne, pomoc społeczna, prawo geodezyjne i kartograficzne)

12. Wybór komentarzy (nie mniej niż 2 do ustaw kodeksowych) aktualizowanych kwartalnie po zmianach w prawie.

13. Komentarze i monografie dotyczące prawa europejskiego.

14. Bibliografia prawnicza nie mniej niż 200 tys.

15. Baza adresowa sądów, urzędów centralnych oraz prokuratur.

16. Cytaty z piśmiennictwa prawniczego nie mniej niż 25 tys. min. z 25 periodyków prawniczych.

 

Wymagania dotyczące funkcjonalności programu informacji prawnej

 

A. Sposoby wyszukiwania

 

1. Wyszukiwania wg identyfikatora aktu prawnego/ sygnatury orzeczenia/ numeru druku projektu ustawy.

2. Wyszukiwania wg rocznika.

3. Wyszukiwania wg gminy, powiatu.

4. Wyszukiwania wg dowolnie wybranej liczby dzienników resortowych.

5. Wyszukiwania wg daty wydania/opublikowania/obowiązywania.

7. Wyszukiwanie poprzez klasyfikację przedmiotową (dotyczy bazy aktów prawnych i orzeczeń) w podziale na akty prawne obowiązujące, archiwalne, oczekujące i orzecznictwo w podziale na aktualne i nieaktualne.

6. Wyszukiwanie wg słów w treści dokumentów

7. Zawężanie listy wynikowej aktów prawnych, orzeczeń do rodzaju i autora.

8.Zawężanie listy wynikowej aktów prawnych, orzeczeń do aktualności

9. Możliwość wyszukiwania listy orzeczeń sądów, administracji, europejskich cytowanych w innych orzeczeniach.

 

B. Wymagania pozostałe

 

1. Możliwość porównania treści całego aktu prawnego po zmianie do jego wersji przed zmianą.

2. Możliwość dokonywania przez użytkownika zmiany daty oceny, co do obowiązywania aktów z Dz. U. i M.P., czego efektem ma być przywołanie całego systemu prawa – aktów obowiązujących, nieobowiązujących oraz oczekujących (wersji tekstów oraz relacji między aktami) na wybraną przez użytkownika datę.

3. Wyodrębnienie w zakresie Dz. U. i M.P. osobnych baz z aktami: obowiązującymi, nieobowiązującymi (archiwalnymi) i oczekującymi.

4. Wyodrębnienie w zakresie Dz. wojewódzkich osobnych baz z aktami: obowiązującymi, nieobowiązującymi (archiwalnymi) i oczekującymi.

5. Oznaczenie identyfikacji aktów obowiązujących, nieobowiązujących i oczekujących publikowanych w Dz. U. i M. P.

6. Możliwość kopiowania całości lub części dokumentów bezpośrednio z systemu do edytorów tekstów.

7. Baza adresowa sądów, urzędów centralnych i prokuratur z możliwością wyszukiwania wg właściwości miejscowej.

8. Możliwość wybrania poszczególnych jednostek redakcyjnych przeglądanego aktu i przeniesienie jej do osobnego okna, w którym wyświetlane będą pełne brzmienia tej jednostki po kolejnych zmianach – wersje historyczne poszczególnych jednostek redakcyjnych.

9. Dostęp do publikacji książkowych - monografii dotyczących wybranego zagadnienia z poziomu tekstu aktu prawnego.

10. Możliwość tworzenia notatek wraz z załącznikami do tekstów aktów prawnych, orzeczeń, pism urzędowych zawartych w programie.

11. Możliwość tworzenia podręcznych listy dokumentów do wydruku.

12. Możliwość zapamiętywania ostatnio otwartych lub ulubionych dokumentów.

13. Możliwość powiadamiania o zmianach wybranych dokumentów.

14. Możliwość personalizacji pulpitu systemowego.

15. Wzory dokumentów (druki, formularze) edytowalne i samoliczące.

16. Możliwość wgrania do systemu swoich plików w formacie PDF, docx, xls, ppt.

17. Możliwość udostępniania plików pomiędzy użytkownikami.

18. Możliwość uzyskania gotowej procedury administracyjnej w formie grafów. 

19. System ma być w wersji intranetowej. Interfejs użytkownika ma być zgodny z przeglądarką Firefox 3.0 lub nowszą oraz Internet Explorer 6.0 lub nowszą.

 

Zamawiający wymaga zapewnienia serwisu i pomocy technicznej w obsłudze programu.

 

Zamawiający wymaga zapewnienia możliwości konsultacji zagadnień prawnych z zakresu zamówień publicznych, oświaty, ochrony środowiska oraz księgowości.  

 

Zamawiający wymaga dostępu do kompletnej bazy ujednoliconych aktów prawnych opublikowanych
w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

 

Zamawiający wymaga aktualizacji programu co najmniej raz w tygodniu.

 

Wymagany termin realizacji zamówienia: 12 miesięcy od daty zawarcia umowy – umowa na czas określony bez automatycznego przedłużenia.

 

Zamawiający będzie oceniał ofertę pod kątem w/w opisu przedmiotu zamówienia z uwzględnieniem poniższych kryteriów:

 

l.p.

Kryterium oceny ofert

 

waga

w %

1

Cena brutto za realizację całego zamówienia

Punkty zostaną przypisane w następujący sposób:

                                            Cmin 

                                     ____________   x  50

                                              Cn

  gdzie:

 Cmin  - najniższa cena spośród wszystkich ofert

 Cn   -  cena oferty badanej

50%

2

Ilość orzeczeń z zakresu prawa cywilnego i administracyjnego

Ocenie zostanie poddana ilość dostępnych w programie orzeczeń Naczelnego Sądu Administracyjnego, Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, Samorządowego Kolegium Odwoławczego, Głównych Komisji Orzekających w sprawach dot. dyscypliny finansów publicznych, Sądu Najwyższego, sądów okręgowych, sądów rejonowych

Punkty zostaną przypisane w następujący sposób:

                                                On 

                                     ____________   x  25

                                              Omax

  gdzie:

 Omax  - najwyższa liczba orzeczeń spośród wszystkich ofert

 On   -  liczba orzeczeń oferty badanej

25%

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

Ilość orzeczeń z zakresu zamówień publicznych

 

Ocenie zostanie poddana ilość dostępnych w programie orzeczeń Sądu Najwyższego, sądów okręgowych, sądów rejonowych oraz Zespołu Arbitrów/Krajowej Izby Odwoławczej dotyczących przepisów o zamówieniach publicznych

Punkty zostaną przypisane w następujący sposób:

                                                On 

                                     ____________   x  25

                                              Omax

  gdzie:

 Omax  - najwyższa liczba orzeczeń spośród wszystkich ofert

 On   -  liczba orzeczeń oferty badanej

 

 

 

 

 

 

 

 

25%

 

  1. Wzór umowy stanowi załącznik nr 2 do niniejszego zapytania ofertowego.
  2. Przedmiot zamówienia opisany został wg. następujących kodów CPV - 48000000-8
  3. Wykonawca związany jest ofertą 30 dni.
  4. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminy składania ofert.

 

III.__ Dokumenty, jakie Wykonawca powinien załączyć do oferty:

  1. Zamawiający wymaga, aby każda oferta zawierała minimum następujące dokumenty:
    1) wypełniony i podpisany przez Wykonawcę formularz cenowo-ofertowy – wg. załączonego wzoru formularza ofertowego,
  2. Opis oferowanego programu
  3. Wzór umowy obowiązujący u oferenta
  4. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim

 

IV.__ Informacje o sposobie porozumiewania się Zamawiającego z Wykonawcami oraz
przekazywania oświadczeń i dokumentów.

Wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje Zamawiający i Wykonawcy mogą przekazywać pisemnie, za pomocą faksu lub drogą elektroniczną.

 

V.___ Osoby po stronie Zamawiającego uprawnione do porozumiewania się z Wykonawcami

  1. Osobą uprawnioną do kontaktowania się z Wykonawcami i udzielania wyjaśnień dotyczących postępowania jest Pan Paweł Niemiro (nr telefonu 22 7017717, email informatyka@raszyn.pl) oraz Pan Marcin Ziętara (nr telefonu 22 7017715, email informatyka@raszyn.pl).
  2. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie istotnych warunków udzielenia zamówienia w godzinach pracy urzędu tj.: pon. 8-18, wt-czw. 8-16, pt. 8-14.

 

VI.__ Miejsce składania ofert

Ofertę cenową należy:

- złożyć w siedzibie Zamawiającego : Urząd Gminy Raszyn ul. Szkolna 2a w zamkniętej kopercie z dopiskiem Oferta na program informacji prawnej z aktualizacjami 2021/2022NIE OTWIERAĆ PRZED 01.12.2021 godz. 12:00

w terminie do dnia 01.12.2021 , godz. 12:00

 

VII._ Opis sposobu obliczania ceny

Cenę brutto należy podać dla:

  • dostępu na 12 miesięcy
  • 110 jednocześnie podłączonych stanowisk
  • komentarze, monografie, publikacje zawierające opinie, tezy z piśmiennictwa, opracowania, wzory dokumentów (druki, formularze) edytowalne i samoliczące, orzecznictwo do aktów prawnych wszystkie gałęzie prawa
  • Wykonawca może podać ceny jednostkowe za poszczególne moduły.

 

  1. Na załączonym formularzu cenowo-ofertowym, należy przedstawić cenę ofertową brutto
    za wykonanie / udzielenie przedmiotu zamówienia.
  2. Wartość cenową należy podać w złotych polskich cyfrą – z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku oraz słownie.
  3. Cena powinna zawierać wszelkie koszty związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia.
  4. Wszelkie rozliczenia pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą odbywać się będą w złotych polskich.

 

VIII.Informacje o formalnościach

  1. Niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty, Zamawiający zawiadomi wszystkich Wykonawców, którzy ubiegali się o udzielenie zamówienia o wyniku postępowanie.
  2. Zamawiający zawrze umowę z wybranym Wykonawcą po przekazaniu zawiadomienia
    o wyborze Wykonawcy, ale nie później niż w terminie związania ofertą.
  3. Jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana uchyli się od zawarcia umowy, Zamawiający wybierze kolejną ofertę najkorzystniejszą spośród złożonych ofert, bez przeprowadzania ich ponownej oceny.
  4. Do prowadzonego postępowania nie przysługują Wykonawcom środki ochrony prawnej określone w przepisach Ustawy Prawo zamówień publicznych tj. odwołanie, skarga.
  5. Niniejsze postępowania prowadzone jest na zasadach opartych na wewnętrznych uregulowaniach organizacyjnych Zamawiającego. Nie mają w tym przypadku zastosowania przepisy Ustawy Prawo zamówień publicznych.

 

IX. Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz.U.UE.L.206.119.1) zwanej przepisami RODO, informuję, iż:

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Raszyn mający siedzibę przy ul. Szkolnej 2A w Raszynie reprezentowana przez  Wójta Gminy Raszyn.

2) Z Inspektorem Ochrony Danych Urzędu Gminy Raszyn można się skontaktować w sprawie ochrony swoich danych osobowych poprzez email iod@raszyn.pl

3) Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w celu realizacji ustawowych zadań gminy oraz przepisów prawa i nie będą udostępniane innym podmiotom niż upoważnione na podstawie przepisów prawa.

4) Podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych jest realizacja przez Gminę obowiązków dotyczących ustaw: Prawo zamówień publicznych /tj. Dz. U. z 2019 r., poz. 12019 ze zm./, przepisów ustawy z dnia 21 sierpnia 997r. o ochronie zwierząt (Dz. U. z 2017r. poz. 1840 z późń.zm.), przepisów ustawy z dnia 13.09.1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U z 2018 r. poz. 1454 z późń. zm. ),  przepisów ustawy z dnia 11.03.2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (Dz. U.2018, poz. 1967 ze zm.),

5) W związku z przetwarzaniem danych w celach o których mowa w pkt 3 odbiorcami Pani/Pana danych osobowych mogą być:

a)  organy władzy publicznej oraz podmioty wykonujące zadania publiczne lub działające na zlecenie organów władzy publicznej, w zakresie i w celach, które wynikają z przepisów powszechnie obowiązującego prawa;

b)  obsługa prawna

c)  inne podmioty, które na podstawie stosownych umów podpisanych z Gminą Raszyn przetwarzają dane osobowe dla których Administratorem jest Gmina Raszyn.

6.   W związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych przysługują Pani/Panu następujące uprawnienia:

a)  prawo dostępu do danych osobowych, w tym prawo do uzyskania kopii tych danych;
b)   prawo do żądania sprostowania (poprawiania) danych osobowych – w przypadku gdy dane są nieprawidłowe lub niekompletne;

c) prawo do żądania usunięcia/ograniczenia przetwarzania danych osobowych ;

d)     prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych  osobowych.

7.    W przypadku powzięcia informacji o niezgodnym z prawem przetwarzaniu w Gminie Raszyn Pani/ Pana danych osobowych, przysługuje prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego właściwego w sprawach ochrony danych osobowych.

8.    Podanie przez Pani/Pana danych osobowych Gminie Raszyn ma charakter dobrowolny, jednak ich podanie jest niezbędne do przeprowadzenia przedmiotowego postępowania.

9.    Pani/Pana dane będą przechowywane przez okres niezbędny do przeprowadzenia i zakończenia postępowania administracyjnego, a następnie przez czas wynikający z przepisów ustawy o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach oraz wewnętrznych przepisów dotyczących archiwizowania dokumentów.

10.    Pani/Pana dane mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą profilowane.

11. Szczegółowe informacje w zakresie zasad przetwarzania danych osobowych przez Administratora znajdują się na stronie internetowej www.bip.raszyn.plw zakładce Przetwarzanie danych osobowych.

 

 

Załączniki:

  1. Formularz cenowo-ofertowy