ZP.271.PN.51.210.2011

Dot. ZP.271.PN.51.2011                                                                                                   Raszyn, dnia 07 listopada 2011 r.

                                               

Dot. postępowania o zamówienie publiczne prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego na : Wykonanie projektu przedszkola 4-oddziałowego przy ul. Poniatowskiego w Raszynie” ,

 

Na podstawie art. 38 ust. 1 ustawy z dnia

 

Pytanie nr 1:

W Specyfikacjach Istotnych Warunków Zamówienia oraz w projekcie umowy o prace projektowe, szczegółowo określone zostały obowiązki jednostki projektowej, która zobowiązana jest, poza opracowaniem dokumentacji, do uzyskania wszystkich materiałów niezbędnych do wykonania tego projektu (mapa do celów projektowych, niezbędne warunki techniczne, badania podłoża  gruntowego, niezbędne inwentaryzacje, uzgodnienia itp.). Z kolei w SIWZ      w pkt. 19.7/ "Warunki zmiany umowy" podano, że zmiana terminu realizacji umowy może nastąpić m.in. w przypadku ".... nie przekazania w terminie dokumentów do projektowania wymaganych przepisami, do których był zobowiązany Zamawiający". Pytanie: Jakie dodatkowe dokumenty niezbędne do wykonania projektu Zamawiający przekaże Wykonawcy przed przystąpieniem do realizacji projektu ?

Zamawiający udziela odpowiedzi:

Zamawiający nie przewiduje przekazania dodatkowych dokumentów. Wszystkie niezbędne dokumenty zostały załączone do SIWZ.

 

Pytanie nr 2:

Na działce, na której projektuje się przedszkole, zlokalizowany jest obiekt przeznaczony do rozbiórki.
Pytania: Czy w zakres prac objętych przetargiem wchodzi także opracowanie projektu rozbiórki istniejącego obiektu oraz uzyskanie pozwolenia na wykonanie prac rozbiórkowych? Czy prace rozbiórkowe mają być uwzględnione w specyfikacjach technicznych oraz w przedmiarach i kosztorysach inwestorskich? Czy Zamawiający posiada inwentaryzacje budowlaną lub inne dokumentacje istniejącego budynku przeznaczonego do likwidacji?

Zamawiający udziela odpowiedzi:

Zamówienie nie obejmuje wykonania opracowania w zakresie rozbiórki istniejącego obiektu.

 

Pytanie nr 3:

W opracowanej koncepcji Zamawiający wymaga m. in. podania projektowanych rozwiązań technologicznych oraz rozwiązań konstrukcyjno - materiałowych. Zastosowanie skrajnie różnych technologii realizacji przedszkola może mieć, przy podobnych rozwiązaniach przestrzennych, zasadnicze znaczenie dla ich formy architektonicznej.                                                                                                         Pytania: Czy Zamawiający preferuje określoną technologię, zgodnie z którą miałby zostać zrealizowany projektowany obiekt, czy też pozostawia pełną dowolność rozwiązań konstrukcyjno - materiałowych?
Czy dopuszcza się zastosowanie technologii lekkich, technologii modułowych lub innych nowoczesnych technologii mających zasadniczy wpływ na tempo realizacji przedszkola oraz na jego formę architektoniczną?

Zamawiający udziela odpowiedzi:

Zamawiający nie preferuje określonej technologii, pozostawiając dowolności rozwiązań konstrukcyjno-materiałowych.

 

Pytanie nr 4:

W SIWZ nie podano maksymalnego budżetu przewidzianego na realizację przedszkola. W opisie sposobu oceny złożonych opracowań koncepcyjnych, jako kryterium oceny nie podano przewidywanego kosztów realizacji inwestycji, mimo, że informacja dot. tych kosztów ma się znaleźć w części opisowej koncepcji.
Pytania: Czy Zamawiający określił maksymalny, nieprzekraczalny budżet na realizację tej inwestycji?
Czy podane w koncepcji szacunkowe koszty realizacji inwestycji mają uwzględnić wszystkie prace, w tym także prace rozbiórkowe i koszty utylizacji materiałów rozbiórkowych?                                                                                                                 

Czy ekonomika przyjętych rozwiązań projektowych, mimo, że nie została wymieniona w SIWZ, będzie miała wpływ na ocenę dołączonych do ofert opracowań koncepcyjnych?

Zamawiający udziela odpowiedzi:

Zamawiający nie określił budżetu na realizację tej inwestycji. Ekonomika przyjętych rozwiązań projektowych nie będzie miała wpływu na ocenę opracowań konstrukcyjnych. Zamawiający zgodnie z pkt 11.4 programu funkcjonalno-użytkowego nie zastrzegł wyboru technologii budowy, standardu wykończenia i wyposażenia, które mają wpływ na koszt budowy przedszkola. W szacunkowych kosztach inwestycji nie należy uwzględniać kosztów prac rozbiórkowych w tym utylizacji materiałów z rozbiórki (patrz odp. na pytanie nr 2).

 

Pytanie nr 5:

Przedszkole będzie miało własny węzeł żywieniowy. W aktualnie realizowanych obiektach przedszkolnych bardzo często projektuje się niepełne węzły żywieniowe obsługiwane przez zewnętrzne firmy cateringowe.
Pytanie: Czy w przedszkolu zaprojektować należy pełną kuchnię czy kuchnię cateringową przygotowującą                          i podającą dzieciom posiłki wstępnie przygotowywane na zewnątrz?

Zamawiający udziela odpowiedzi:

W przedszkolu należy zaprojektować pełną kuchnię.

 

Pytanie nr 6:

Od uczestników przetargu Zamawiający wymaga opracowania koncepcji przedszkola. W pkt. XVII SIWZ podano, w jaki sposób koncepcje te będą oceniane przez poszczególnych członków komisji przetargowej. Przetarg ma więc znamiona konkursu architektonicznego, nie zachowując jednak zasady anonimowości składanych opracowań koncepcyjnych. Nie podano także składu komisji, która będzie oceniała złożone koncepcje projektowe.
W par. 2 projektu umowy Zamawiający wprowadził ustalenia dot. praw autorskich w odniesieniu do opracowanej przez wybranego Wykonawcę dokumentacji technicznej. W SIWZ nie podano jednak, w jaki sposób Zamawiający zamierza zapewnić, na etapie opracowanych koncepcji projektowych, zachowanie praw autorskich wobec wszystkich uczestników postępowania przetargowego, w szczególności wobec tych uczestników, którzy nie zostaną zwycięzcami tego postępowania. Pytania: Czy Zamawiający może podać skład i przygotowanie zawodowe członków komisji przetargowej, która będzie oceniała złożone koncepcje projektowe? W jaki sposób będą chronione prawa autorskie uczestników przetargu, których oferty nie zostaną wybrane do realizacji przedsięwzięcia?

 

Zamawiający udziela odpowiedzi:

Zamawiający nie będzie publicznie udostępniał prac koncepcyjnych dostarczonych w ramach przetargu. Po podpisaniu umowy z wybranym wykonawcą pozostałe prace koncepcyjne na wniosek ich Wykonawców będą mogły być zwrócone.

 

Pytanie nr 7:

W pkt. 7 załącznika nr 1 do SIWZ Zamawiający podaje dane dot. warunków geotechnicznych podłoża gruntowego. W tym samym dokumencie, w pkt. 11.2 podano, że wykonanie dokumentacji geotechnicznej wchodzi w zakres opracowania wymaganego od Wykonawcy. Pytanie: Czy Zamawiający posiada dokumentacje geotechniczną działki przeznaczonej pod inwestycję czy tez wykonanie tej dokumentacji wchodzi w zakres opracowania wymaganego od Wykonawcy?

Zamawiający udziela odpowiedzi:

Wykonanie dokumentacji geotechnicznej wchodzi w zakres opracowania wymaganego od Wykonawcy.

 

Pytanie nr 8:

W odpowiedzi na pytanie nr 3 w dniu 26.10.2011 Zamawiający określił wielkość wymaganych plansz ilustrujących opracowaną koncepcję przedszkola. Nie określił jednak formy, w jakiej przygotowane mają być te plansze.
Pytanie: Czy Zamawiający wymaga prezentacji koncepcji na twardych planszach, czy dopuszcza wykonanie plansz zwijanych lub składanych do formatu A4 bądź dołączenie koncepcji jedynie na planszach zapisanych w formie elektronicznej, w formacie graficznym lub w PDF?

Zamawiający udziela odpowiedzi:

Koncepcje powinny zostać wykonane na twardych planszach.

 

Pytanie nr 9:

Wybrana koncepcja przedszkola będzie, zgodnie z zapisami w SIWZ, wymagała pisemnego uzgodnienia w zakresie technologii, funkcji, rozwiązań architektonicznych itp. Może to oznaczać konieczność wprowadzenia różnych zmian, korekt i uzupełnień zaleconych przez komisje przetargową. Pytania: Czy Zamawiający, przed podpisaniem umowy lub przed przystąpieniem Wykonawcy do realizacji dokumentacji technicznej, będzie wymagał od Wykonawcy opracowania, w wersji finalnej i w formie umożliwiającej prezentację, ostatecznej koncepcji przedszkola, czy też pisemnie uzgodnienia dot. ostatecznych rozwiązań projektowych będą mogły być przeprowadzone w fazie roboczej, po przedstawieniu materiałów i rysunków uwzględniających wymagania Zamawiającego, wykonywanych przez Wykonawcę w ramach realizacji projektu budowlanego? Czy w przypadku zaleceń komisji przetargowej, wpływających na znaczną zmianę pracochłonności prac projektowych, będzie możliwa renegocjacja podanej w ofercie wartości tych prac?

Zamawiający udziela odpowiedzi:

Ewentualne zmiany w przedstawionej koncepcji będą uwzględniane przez Wykonawcę na etapie realizacji projektu budowlanego. Zamawiający nie przewiduje zmiany zaproponowanych w ofercie kosztów wykonania prac projektowych.

 

Pytanie nr 10:

W SIWZ pkt V pakt 5.1.2 znajduje się wymóg przedstawienia „nie mniej niż 2 zamówień […] kompleksowych projektów obiektów użyteczności publicznej”, natomiast w załączniku nr 3 znajduje się sformułowanie „ zamówienia o analogicznym zakresie”. Prosimy o wyjaśnienie co Zamawiający rozumie przez „analogiczny zakres, czy analogia ma dotyczyć rodzaju opracowań czy też rodzaju obiektów? Prosimy o podanie definicji „obiektu użyteczności publicznej” w rozumieniu Zamawiającego.

Zamawiający udziela odpowiedzi:

W przypadku tego warunku Wykonawca winien wykazać się doświadczeniem w zakresie wykonania dokumentacji projektowej w pełnym zakresie (projekt budowlany, projekty wykonawcze, kosztorysy, specyfikacje...) dotyczącej obiektów użyteczności publicznej. Poprzez takie obiekty, Zamawiający rozumie obiekty określone Rozporządzeniem RM z dnia 30 grudnia 1999r. (Dz. U. Nr 112, poz. 1316 wraz ze zm.)w sprawie Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych, zaliczane do grupy 126, 121, 122, 123 a w przypadku grupy 124 – budynki lotnisk, dworców kolejowych, dworców autobusowych i terminali portowych.

 

Pytanie nr 11:

W SIWZ pkt XVI ppkt 16.1 znajduje się spis elementów oferty. Prosimy o wyjaśnienie czy wszystkie te elementy (w tym pkt d) koncepcja projektowa i e) kopia wniesienia wadium mają być ponumerowane kolejno i spięte w całość ?

Zamawiający udziela odpowiedzi:

Wszystkie elementy oferty powinny być spięte w całość. Koncepcję projektową należy wykonać na twardych planszach w formacie A1 lub A2.

 

Pytanie nr 12:

W SIWZ pkt XVI ppkt 16.1 e) znajduje się informacja o wymogu dołączenia kopii wniesienia wadium, natomiast w pkt VIII, ppkt 8.6 o wymogu dołączenia oryginału. Prosimy o wyjaśnienie jaki dokument jest wymagany i czy ma być spięty wraz z pozostałą częścią oferty ?

Zamawiający udziela odpowiedzi:

Dowód wniesienia wadium należy załączyć do oferty. Wadium wniesione w innej formie niż pieniężnej należy załączyć w formie oryginału natomiast w przypadku wniesienia wadium w formie pieniężnej załączyć kserokopię dowodu wpłaty.

 

Pytanie nr 13:

Czy istniejący budynek, znajduje się na terenie objętym ofertą, jest przeznaczony do rozbiórki? Czy projekt rozbiórki wchodzi w zakres zamówienia? W jakim zakresie Oferent ma się odnieść do istniejącej zabudowy ?

Zamawiający udziela odpowiedzi:

Zakres zamówienia nie obejmuje wykonania projektu rozbiórki istniejącego budynku.

 

Pytanie nr 14:

W załączniku A do SIWZ tj. „PFU” w pkt 9 podano informację o konieczności uwzględnienia zapotrzebowania na media obiektów na sąsiednich działkach. Jakich mediów dotyczy to zastrzeżenie (woda, kanalizacja sanitarna, kanalizacja deszczowa, energia, gaz) ? Czy Zamawiający posiada bilans zapotrzebowania na w/w media ze strony sąsiednich użytkowników?

 

 

 

Zamawiający udziela odpowiedzi:

Zamawiający informuje, że w zakresie zamówienia jest ustalenie zapotrzebowania na media dla nowo powstałego obiektu. Jedynie w zakresie sieci kanalizacji deszczowej, należy uporządkować dotychczasową istniejącą sieć obsługującą także budynek Urzędu Gminy , Gimnazjum i Stację  Uzdatniania Wody.

 

Pytanie nr 15:

Czy Zamawiający ma ustaloną preferowaną konstrukcję projektowanego obiektu (murowana, stalowa, drewniana, modułowa itp.) ?

Zamawiający udziela odpowiedzi:

Zamawiający nie preferuje konkretnych rozwiązań konstrukcyjnych projektowanego budynku przedszkola.

 

Pytanie nr 16:

W załączniku D do SIWZ tj. „Zestawienie proj. Poniatowskiego” w pkt 1.1.3.4.c jest wymieniony Projekt technologii kuchni z zapleczem. Czy Zamawiający zna przewidywany, docelowy sposób żywienia w placówce przedszkolnej (catering, pełny węzeł żywieniowy)?

Zamawiający udziela odpowiedzi:

Projekt winien uwzględniać pełny węzeł żywieniowy, zgodnie z pkt 8.1 programu funkcjonalno-użytkowego.

 

Pytanie nr 17:

Raport/ informacja środowiskowa w pkt 2.6 ?

Zamawiający udziela odpowiedzi:

Zamawiający będzie czynił starania o dofinansowanie inwestycji ze środków Unijnych. Do wniosku o dofinansowanie zobligowany jest załączyć decyzje o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji, którą zgodnie z pkt 10.3 programu funkcjonalno-użytkowego należy uzyskać.

 

Pytanie nr 18:

W załączniku  do SIWZ tj. „Wytyczne do koncepcji przedszkola” w pkt 1.2 znajduje się informacja o konieczności zaprojektowania sal oddziałowych, Sali wielofunkcyjnej i Sali gimnastycznej, również w załączniku A do SIWZ tj. „PFU” w pkt 10.2 wymienione są rozdzielnie sala wielofunkcyjna i sala gimnastyczna, natomiast w załączniku A do SIWZ tj. „PFU” w pkt 8.1-II strefa widowiskowa znajduje się informacja o „Sali widowiskowej wielofunkcyjnej […] jednocześnie przystosowanej do prowadzenia zajęć umuzykalniających, rytmiki, ćwiczeń gimnastycznych i korektywy”. Prosimy o jednoznaczne ustalenie ilości i rodzaju sal oraz o podanie przybliżonych powierzchni w/w pomieszczeń.

Zamawiający udziela odpowiedzi:

Zamawiający informuje, że w  projekcie przedszkola należy uwzględnić tylko 1 (jedną) salę wielofunkcyjną spełniającą wymagania zarówno sali do zajęć muzycznych, rytmiki, ćwiczeń i korektywy, występów dzieci jak i ćwiczeń gimnastycznych.

W zawiązku z powyższym, w załączniku nr A do SIWZ pkt 10.2, dotychczasowy zapis: „projekty architektury wnętrz i wyposażenia wnętrz – należy zaprojektować wnętrza następujących pomieszczeń: hall, szatnie, sala wielofunkcyjna, sala do zajęć gimnastycznych i terapeutycznych, sale oddziałów, z wyposażeniem Pozostałe elementy wyposażenia wnętrz – w przypadku, gdy są to rozwiązania projektanta. Przewidzieć wyposażenie                        i umeblowanie wszystkich pomieszczeń przedszkola z dokładnym opisem (wymiary i zastosowany materiał)”

zmienia treść na: projekty architektury wnętrz i wyposażenia wnętrz – należy zaprojektować wnętrza następujących pomieszczeń: hall, szatnie, sala wielofunkcyjna, sale oddziałów, z wyposażeniem Pozostałe elementy wyposażenia wnętrz – w przypadku, gdy są to rozwiązania projektanta. Przewidzieć wyposażenie                      i umeblowanie wszystkich pomieszczeń przedszkola z dokładnym opisem (wymiary i zastosowany materiał)”                 

w załączniku E pkt 1.2 dotychczasowy zapis: „przykładowych rozwiązań sal oddziałów i sali wielofunkcyjnej, sali gimnastycznej”

zmienia treść na: „przykładowych rozwiązań sal oddziałów i sali wielofunkcyjnej”

 

Pytanie nr 19:

W załączniku A do SIWZ tj. „PFU” w pkt 8 umieszczono wymóg, iż „należy przewidzieć organizację imprez plenerowych […] wraz z nagłośnieniem” oraz „budynek musi posiadać instalację nagłośnieniową”. Prosimy o sprecyzowanie, które pomieszczenia ma obejmować instalacja (czy wyłącznie sala widowiskowa i holl jak sugeruje zapis w załączniku D do SIWZ tj. „PFU” w pkt 1.1.3.3.-k?) oraz jakiego rodzaju urządzenia przewiduje Zamawiający. Jaki obszar działki przedszkola ma być objęty instalacją nagłośnieniową ?

Zamawiający udziela odpowiedzi:

Zamawiający informuje, że nagłośnienie powinno obejmować salę wielofunkcyjną. W przypadku imprez plenerowych, nagłośnienie winno obejmować teren przyległy do zaprojektowanej sceny.

 

Pytanie nr 20:

W załączniku A do SIWZ tj. „PFU” w pkt 8 umieszczono wymóg, iż projekt powinien obejmować „rozprowadzenie wody ogrodowej”. Prosimy o sprecyzowanie, czy ma być to instalacja nawadniająca tereny zielone, jakiego typu (bezobsługowa)?

Zamawiający udziela odpowiedzi:

Zamawiający informuje, że nie przewiduje zaprojektowania instalacji nawadniającej tereny zielone. Poprzez „rozprowadzenie wody ogrodowej” Zamawiający rozumie rozmieszczenie na terenie kranów czerpalnych umożliwiających pobór wody dla podlewania trawy i roślin.

 

Pytanie nr 21:

W załączniku A do SIWZ tj. „PFU” na zakończeniu umieszczono spis załączników, w ramach których wymieniono wypisy z rejestru gruntów. Prosimy o udostępnienie kompletu materiałów na stronie internetowej Zamawiającego.

Zamawiający udziela odpowiedzi:

Zamawiający informuje, iż udostępnia na stronie internetowej wypis i wyrys z rejestru gruntów.

 

Pytanie nr 22:

W załączniku A do SIWZ tj. „PFU” pkt 5 umieszczono informację o inwentaryzacji zieleni. Prosimy o udostępnienie kompletu materiałów na stronie internetowej Zamawiającego.

Zamawiający udziela odpowiedzi:

Zamawiający informuje, iż udostępnia na stronie internetowej inwentaryzację zieleni.

Zamawiający niniejszym informuje, że na podstawie art. 38 ust. 4 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Pzp (tekst jednolity Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759z późn. zm.) wprowadza się następujące zmiany                     w dokumentacji przetargowej:

I. Wzór umowy

1. § 11 wzoru umowy brzmi:

„1. Podstawą wystawienia faktury będzie protokół odbioru danego zakresu dokumentacji podpisany przez przedstawiciela Zamawiającego, lub uzyskania przez Zamawiającego pozwolenia na budowę.

2. Końcowy odbiór zadania, wykonanego zgodnie z wymogami Zamawiającego, nastąpi w terminie 21 dni od jej dostarczenia Zamawiającemu.”

Zmienia brzmienie na:

1.Podstawą wystawienia faktury będzie protokół odbioru spisany w terminie nie dłuższym niż 21 dni od daty złożenia dokumentacji lub jej zakresu, w którym stwierdzono prawidłowość jej wykonania lub uzyskanie przez Zamawiającego pozwolenia na budowę.

2.Końcowy odbiór zadania, wykonanego zgodnie z wymogami Zamawiającego, nastąpi w terminie 21 dni od jej dostarczenia Zamawiającemu. Końcowa faktura będzie mogła być złożona w przypadku bezusterkowego odbioru dokumentacji.

 

ZP.271.PN.51.200.2011

Dot. ZP.271.PN.51.2011                                                                                                   Raszyn, dnia 26 października 2011 r.

 

                                               

Dot. postępowania o zamówienie publiczne prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego na : Wykonanie projektu przedszkola 4-oddziałowego przy ul. Poniatowskiego w Raszynie” ,

 

Na podstawie art. 38 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Pzp (tekst jednolity Dz. U. z 2010 r.
Nr 113, poz. 759 ze zm.), Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu wpłynęły zapytania:

 

Pytanie nr 1:

Zamawiający wyklucza zaprojektowanie dachu płaskiego. Wypis z planu nie ustala żadnych wymagań w tej kwestii. Jaki minimalny spadek dachu dopuszcza zamawiający?

Zamawiający udziela odpowiedzi:

Zamawiający dopuszcza minimalny spadek dachu 10°.

 

Pytanie nr 2:

Budynek ma być jednokondygnacyjny z możliwością zaprojektowania pomieszczeń technicznych na pierwszym piętrze. Czy strefa administracyjna (pokój dyrektora, pokój głównego księgowego, kasa/sekretariat, pokój obsługi księgowo-kadrowej, archiwum zakładowe, toaleta dla pracowników administracji); pokój logopedy, pokój psychologa, pokój nauczycielski wraz z kącikiem jadalnym i przyległą toaletą dla pracowników pedagogicznych może również znaleźć się na pierwszym piętrze?

Zamawiający udziela odpowiedzi:

Zamawiający nie zgadza się na przeniesienie całej części administracyjnej na pierwsze piętro. Na parterze musi pozostać pokój dyrektora, kasa, sekretariat, pokój logopedy, pokój psychologa.

 

Pytanie nr 3:

Część graficzna koncepcji ma być przedstawiona na planszach. Jaki format plansz przewiduje zamawiający; w jakim układzie (pionowy/poziomy); i w jakiej ilości maksymalnej?

Zamawiający udziela odpowiedzi:

Zamawiający dopuszcza opracowania koncepcji na planszach o formacie A1 lub A2, w układzie dowolnym. Jednocześnie zgodnie z wytycznymi oczekujemy wykonania w części graficznej – koncepcji zagospodarowania w skali 1:500, rzuty wszystkich kondygnacji, charakterystyczne przekroje pionowe i elewacje w skali 1:200.

 

 

Gmina Raszyn

ul. Szkolna 2 a

05-090 Raszyn

ZP.271.PN.51.2011

Dane zamawiającego

Nazwa

Gmina Raszyn

Adres

ulica SZKOLNA  2a ,
05-090 Raszyn,  woj. mazowieckie,  pow. pruszkowski 

Strona WWW

www.bip.raszyn.pl

Adres e-mail

zam.publ@raszyn.pl

Telefon/ fax.

/022/ 701-77-78,  /22/ 701-78-01

Dane zamówienia

Postępowanie prowadzone na podstawie art. 10.1 oraz art. 39 Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo Zamówień Publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2010 r. nr 113 poz. 759 ze zm.).

Przedmiot zamówienia publicznego

Wykonanie projektu przedszkola 4-oddziałowego przy ul. Poniatowskiego
w Raszynie

W ramach zadania, należy zaprojektować jednokondygnacyjne 4-oddziałowe przedszkole – w miejscu istniejącego przedszkola, położonego na działce nr ew. 580 przy ul. Poniatowskiego 18 w Raszynie o powierzchni 5 823m2, Działka jest własnością Gminy Raszyn. Teren objęty jest Miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

 

Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa załącznik nr AProgram Funkcjonalno Użytkowy wraz z zestawieniem dokumentacji (zał. D).

         Wykonawca zobowiązany jest do złożenia wraz z ofertą koncepcji 4-oddziałowego przedszkola, którą należy wykonać zgodnie z wytycznymi Zamawiającego – stanowiącymi załącznik nr E do SIWZ.

 

W ramach przedmiotu zamówienia należy wykonać:

- projekt budowlany uwzględniający wszystkie niezbędne branże (z uwzględnieniem wytycznych funkcjonalnych oraz założeń programowych) łącznie z projektem zagospodarowania terenu – w ilości po 5 egz. (dla uzyskania pozwolenia na budowę).

- projekty wykonawcze wraz z przyłączami w każdej branży, projekty architektury wnętrz pomieszczeń objętych strefą edukacyjną, administracyjną, kuchenną, techniczno-gospodarczą oraz architektury wnętrz sali wielofunkcyjnej, ukształtowania terenu, dróg i parkingu, ogrodzenia, oświetlenia zewnętrznego i zieleni, małej architektury – w ilości po 3 egz.

- specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych objęte zakresem dokumentacji projektowej we wszystkich branżach w ilości po 2 egz.

-    kosztorysy inwestorskie dla każdej branży w ilości po 2 egz.

-   przedmiary robót dla każdej branży w ilości po 3 egz.

- informację dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ)w ilości po 2 egzemplarze
w formie pisemnej.

Wersja elektroniczna zapisana do odczytu powinna zawierać: projekt wykonawczy, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, opis przedmiotu zamówienia, przedmiary robót, BIOZ.

 

Określoną wyżej dokumentację projektową Wykonawca zobowiązany jest wykonać na podstawie:

1) Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. (Dz. U. Nr 120 poz. 1133 ze zm.) w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego

2) Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. (Dz. U. Nr 202 poz. 2072 ze zm.)  w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno – użytkowego,

3) Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. (Dz. U. Nr 130 poz. 1389 ze zm.) w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym oraz na podstawie aktualnie obowiązujących przepisów prawnych wynikających z takich Ustaw jak: a) Prawo Budowlane,  b) Prawo Ochrony Środowiska,     c) Prawo Geodezyjne, d) Ustawa o Planowaniu i Zagospodarowaniu Przestrzennym, e) Ustawa Prawo Zamówień Publicznych,

W celu prawidłowego sporządzenia oferty Wykonawca powinien dokonać wizji lokalnej dla uzyskania niezbędnej informacje co do ryzyka, trudności i wszelkich innych okoliczności jakie mogą wystąpić w trakcie realizacji zamówienia.

 Gwarancja

Wykonawca udzieli gwarancji i rękojmi z tytułu wad przedmiotu umowy na okres 3 lat.

Bieg okresu gwarancji i rękojmi rozpoczyna się od daty odbioru końcowego przedmiotu umowy.

Wykonawca zobowiązuje się do usunięcia wad ujawnionych w trakcie realizacji inwestycji na podstawie niniejszego projektu, w terminie 5 dni roboczych od daty otrzymania zgłoszenia od Zamawiającego.

 

Rodzaj zamówienia

USŁUGA

Tryb zamówienia publicznego

Przetarg nieograniczony

     Klasyfikacja wg. Wspólnego Słownika Zamówień
     (CPV):

71.32.00.00-7, 71.24.30.00-3

Zamawiający nie dopuszcza składanie ofert częściowych

Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.

Zamawiający zastrzega możliwość udzielenia zamówień uzupełniających w okresie 3 lat od dnia zawarcia umowy w wysokości do 20% wartości zamówienia podstawowego, przewidzianych w art. 67 ust. 1 pkt. 6 Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo Zamówień Publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2010 r. Nr 113 poz. 759).

Zamawiający nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej.

Zamawiający, nie ogranicza możliwości ubiegania się o zamówienie tylko dla Wykonawców, u których ponad 50% pracowników stanowią osoby niepełnosprawne.

Zamawiający nie przewiduje udzielenia zaliczek na poczet wykonania zamówienia.

Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.

  Termin (okres) realizacji zamówienia:

- wykonanie projektu budowlanego– 7 miesięcy od daty zawarcia umowy

- wykonanie projektu wykonawczego– 9 miesięcy od daty zawarcia umowy

 

Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków:

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące:

1.1     posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania;

Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku: Zamawiający nie określa szczególnych wymagań

1.2     posiadania wiedzy i doświadczenia

Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:

Odnośnie spełniania warunku dotyczącego wiedzy i doświadczenia Wykonawca winien wykazać, iż w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie wykonał:

nie mniej niż 2 zamówienia (wykonane należycie) o wartości, co najmniej 120 000,00 zł brutto każde, polegające na wykonaniu kompleksowych projektów obiektów użyteczności publicznej.

1.3     dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia,

Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunku – osoby zdolne do wykonania zamówienia:

     Wykonawca winien wykazać, że dysponuje odpowiednią kadrą techniczną zdolną wykonać zadanie, tj.:

- min. po 1 osobie, posiadającej uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w następujących specjalnościach: - architektonicznej,

- konstrukcyjno – budowlanej, - instalacji w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodno – kanalizacyjnych, - instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, - instalacji telekomunikacyjnych (uprawnienia spec. elektroenergetycznej wydane przed prowadzeniem uprawnień telekomunikacyjnych, honorowane są do projektowania instalacji telekomunikacyjnych) i będącej czynnym członkiem właściwej Regionalnej Izby Samorządu Zawodowego.

 

  zg. z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 28-04-2006 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie /Dz. U. nr 83 z dnia 16-05-2006 r./

W przypadku legitymowania się uprawnieniami wydanymi na podstawie przepisów poprzednio obowiązujących zakres uprawnień powinien odpowiadać w/w specjalnościom

1.4     sytuacji ekonomicznej i finansowej.

            Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:

a)       sytuacja ekonomiczna: Wykonawca winien posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia w wysokości min. 150 000,00 PLN – do przedstawienia przed podpisaniem umowy

b)       sytuacja finansowa: Zamawiający nie określa szczególnych wymagań

Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów. W takiej sytuacji Wykonawca jest zobowiązany udowodnić Zamawiającemu, że będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.

1.5     O zamówienie mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 24 ust. 1

 

 Informacja o oświadczeniach lub dokumentach, jakie mają dostarczyć Wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału
w postępowaniu oraz niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy Pzp:

1/ W zakresie wykazania spełniania przez Wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp należy przedłożyć:

1.1 Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu na podstawie art. 22 ust. 1 ustawy;

1.2 Wykaz usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia, wykonanych w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorów oraz załączeniem dokumentów potwierdzających, że usługi te wykonane zostały należycie;

1.3 Jeżeli Wykonawca polega na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów, a te podmioty będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedstawia pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia;

1.4 Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami;

1.5 Jeżeli Wykonawca polega na osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów, a te podmioty będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedstawia pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia;

1.6 Opłaconą polisę, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia–(załącznik Wykonawcy - do przedstawienia przed podpisaniem umowy);

1.7 Wykaz robót, które Wykonawca zamierza powierzyć Podwykonawcom /wypełniany w przypadku wykonywania robót przez Podwykonawców

 

2/ W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

2.1 Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;

2.2 Aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt.2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert (załącznik Wykonawcy), a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy;

 

Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na zasobach innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w ppkt. 2.1-2.2.

Ocena spełniania w/w warunków dokonana zostanie w oparciu o złożone dokumenty i oświadczenia

 

Dokumenty podmiotów zagranicznych:

1) Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zamiast dokumentów, o których mowa w ppkt. 2.2 składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że: a) nie otwarto likwidacji ani nie ogłoszono upadłości (dokument wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu ofert),

2) Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa powyżej w pkt. 1 ppkt. a), b), zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.

3) W przypadku wątpliwości, co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.

4) Wyżej wymienione dokumenty mogą być złożone w formie oryginałów lub kserokopii potwierdzonych za zgodność przez osobę / osoby uprawnione do reprezentowania Wykonawcy z dopiskiem za zgodność z oryginałem. Zamawiający zażąda przedstawienia oryginału lub notarialnie potwierdzonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona przez wykonawcę kserokopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi uzasadnione wątpliwości, co do jej prawdziwości.

Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.

Ocena spełniania w/w warunków dokonana zostanie w oparciu o złożone dokumenty i oświadczenia

 

Sposoby pozyskania Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ):

§      w siedzibie Zamawiającego, ul. Szkolna 2a pok. 113 ( I piętro )
(po wysłaniu zapotrzebowania na nr faksu: 022 701 78 01, 022 701 77 78)

§      ze strony internetowej : www.bip.raszyn.pl.

Miejsce i termin składania ofert:

Sposób składania

w siedzibie Zamawiającego, Raszyn przy ul. Szkolnej 2a

Numer lokalu

Parter- Biuro Obsługi Mieszkańców, pok. nr 15

Termin składania ofert

17-11-2011  godz. 10:30.

Atrybuty przetargów

Okres związania ofertą

   30 dni

     Kryterium wyboru oferty

   cena – 40%, 

   koncepcja – 60%

     Wadium

   5 000,00 zł (pięć tysięcy złotych)

Miejsce i termin otwarcia ofert

     Numer lokalu

       102

Data otwarcia

17-11-2011

Godzina otwarcia

10:40

Data zamieszczenia ogłoszenia

w Biuletynie Zamówień Publicznych

21-10-2011 r.

 

 

 

Pliki do Pobrania

Wypis i wyrys z Miejscowego planu zagospodarowania terenu – zał. nr B,