Raszyn dn. 13.03.2015 r.

FZ.271.4.2015

Zamawiający informuje, iż w postępowaniu Pt.: Opracowanie dokumentacji pn.: „Aktualizacja strategii rozwoju Gminy Raszyn wraz z elementami lokalnego programu rewitalizacji zabytków - Austerii” wpłynęły poniższe pytania:

Pytanie nr 1.

Czy Zamawiający dopuszcza możliwość wydłużenia terminu realizacji zamówienia w zakresie sporządzenia prognozy oddziaływania na środowisko?

Zamawiający dopuszcza możliwość wydłużenia terminu realizacji zamówienia w zakresie sporządzenia prognozy oddziaływania na środowisko w przypadku potwierdzenia wystąpienia okoliczności niezależnych od Wykonawcy.

Pytanie nr 2.

Czy po wyborze Wykonawcy Zamawiający dopuszcza dokonanie zmian w umowie oraz doprecyzowanie warunków umowy?

Zamawiający nie dopuszcza dokonania zmian w umowie oraz doprecyzowania warunków umowy po wyborze Wykonawcy.

Pytanie nr 3.

Czy Zamawiający oczekuje opracowania dwóch dokumentów: Aktualizacji strategii rozwoju Gminy Raszyn i Lokalnego programu rewitalizacji zabytków? Jeżeli Zamawiający oczekuje wykonania wyłącznie Strategii rozwoju Gminy z elementami lokalnego programu rewitalizacji, prośba o uszczegółowienie jakie miałyby być to elementy?

Zamawiający oczekuje wykonania jednego opracowania dot. Aktualizacji strategii rozwoju Gminy Raszyn wraz z załącznikiem dot. Lokalnego programu rewitalizacji zabytków (Austerii).

Pytanie nr 4.

Ilu spotkań oczekuje Zamawiający w ramach spotkań konsultacyjnych?

Liczba spotkań określona jest indywidualnie, adekwatnie do potrzeb.

Pytanie nr 5.

Jaką kwotę Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację przedmiotowego zamówienia?

Wartość szacunkowa zamówienia wynosi 85,000.00 zł netto (słownie: osiemdziesiąt pięć tysięcy złotych 00/100).

Pytanie nr 6.

Czy termin realizacji zamówienia do dnia 30 czerwca 2015 roku zawiera przeprowadzenie Strategicznej Oceny Oddziaływania na Środowisko tj. złożenie wniosku do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska oraz  Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego o uzgodnienie zakresu i stopnia szczegółowości prognozy oddziaływania na środowisko w ramach Strategicznej Oceny Oddziaływania na Środowisko oraz opracowanie Prognozy Oddziaływania na Środowisko?

Zakres dokumentacji został określony we wniosku dot. przedmiotowego zamówienia.

Pytanie nr 7.

Czy poprzez lokalny program rewitalizacji zabytków Zamawiający rozumie program opieki nad zabytkami?

Opieka nad zabytkami jest elementem rewitalizacji rozumianej jako działania podejmowane w dużej skali i w odniesieniu do wielu płaszczyzn funkcjonowania przestrzeni (architektonicznej, społecznej, ekonomicznej, kulturowej itp.).

 

 

Raszyn dn.

FZ.271.2.2015                 

Zapytanie ofertowe

Postępowanie prowadzone w oparciu o art. 4 pkt. 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r.
Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. 2013 poz. 907 z późn. zm.)

 

 

I.     Zamawiający:  Gmina  Raszyn

Adres: ul. Szkolna 2a, 05-090 Raszyn, tel. 22 701-77-70

Zaprasza do złożenia ofert cenowych na:

Aktualizacja strategii rozwoju Gminy Raszyn wraz z elementami lokalnego programu rewitalizacji zabytków - Austerii”

 

II.  Opis przedmiotu zamówienia (specyfika głównych minimalnych wymagań):

Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania aktualizacji Strategii Gminy Raszyn wraz z zawarciem w niej lokalnego programu rewitalizacji zbytków ze szczególnym uwzględnieniem kompleksu Austerii wraz z przeprowadzeniem konsultacji społecznych dla przedmiotowego zakresu. Zakres przedmiotowego zadania obejmuje więc w szczególności:

·     aktualizacja strategii rozwoju Gminy Raszyn do roku 2020

·     opracowanie lokalnego programu rewitalizacji

·     spotkanie warsztatowo – konsultacyjne z liderami społecznymi w gminie

·     przeprowadzenie konsultacji społecznych strategii w siedzibie Zamawiającego (1 dzień) z uwzględnieniem rewitalizacji zabytkowego obiektu Austerii Termin konsultacji odbędzie się w terminie obowiązania umowy. Data konsultacji zostanie ustalona z Zamawiającym.

Zamawiający wymaga aby opracowany dokument obejmował minimum:

  1. wprowadzenie obejmujące uzasadnienie i zakres oraz metodologie opracowania strategii
  2. diagnozę strategiczna obejmującą ogólną charakterystykę Gminy (rys historyczny, położenie geograficzne i podział administracyjny), uwarunkowania wewnętrzne uwzględniające:

a)       analizę procesów demograficznych i ich wpływ na rozwój społeczno-gospodarczy Gminy, struktury zatrudnienia i rynku pracy, stanu oświaty, kultury i sportu, ochrony zdrowia i opieki społecznej (analiza winna obejmować okres ostatnich 5 lat, a w przypadku demografii również prognozę demograficzną);

b)       analizę w zakresie sfery gospodarczej uwzględniającą przedsiębiorczość, instytucje otoczenia biznesu, rolnictwo i leśnictwo, turystykę i rekreacje, współpracę międzynarodową (analiza winna obejmować okres ostatnich 5 lat);

c)       analiza systemu obszarów chronionych

d)       sferę kulturową, przez którą rozumie się ochronę dziedzictw kulturowego

e)       analizę infrastruktury technicznej (sieci kanalizacyjnej, wodociągowej, komunikacyjnej, gospodarki odpadami)

jak również uwarunkowania zewnętrzne (analiza ustaleń podstawowych dokumentów o charakterze strategicznym i kierunkowym, ustaleń Strategii Rozwoju Województwa Mazowieckiego do 2030 r. oraz Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Gminy Raszyn). Ponadto diagnoza winna zawierać analizę mikrootoczenia, analizę wykonaną na Bazie danych z GUS oraz udostępnionych przez gminę oraz badania społeczne przeprowadzone na grupie respondentów. Wykonawca przedmiotu zamówienia winien wszelkie opracowania i analizy zebrać we własnym zakresie, przy czym analiza danych liczbowych winna być przedstawiona w formie tabelarycznej i graficznej.

  1. analizę SWOT;
  2. misje i wizję rozwoju Gminy;
  3. przedstawienie celów strategicznych, operacyjnych i realizacyjnych ze szczególnym uwzględnieniem  kluczowych  Inwestycji obejmujących

a)       rewitalizacji kompleksu Austerii

b)       budowy hali sportowej

c)       rozbudowy szkól

d)       budowy przedszkoli

e)       kanalizacji deszczowej

f)         jak również wskazania innych celów ważnych dla rozwoju Gminy,

  1. prognozę finansowa Strategii na lata 2014 -2020 ze wskazaniem zewnętrznych źródeł finansowania
  2. wdrażanie strategii z podaniem wytycznych  do opracowania innych dokumentów strategicznych i planistycznych oraz programów
  3. monitoring  strategii – opracowanie zestawu wskaźników oceniających postęp realizacji zakładanych celów oraz ewaluacje strategii, jak również opracowanie zakresu działań i kompetencji poszczególnych uczestników procedury związanej z monitoringiem.

Przedstawiony powyżej opis powinien być zgodny z przepisami krajowymi oraz unii europejskiej jak również wytycznymi w zakresie tworzenia opracowywanego dokumentu. Ponadto powinie zawierać wnioski i rekomendacje w perspektywie rozwoju do roku 2020

Ponadto wykonawca zorganizuje spotkanie warsztatowo – konsultacyjne z liderami społecznymi w gminie, w których powinno wziąć udział ok. 15 przedstawicieli. W przedmiotowym zakresie Wykonawca zobowiązany jest do poprowadzenia i moderacji spotkania oraz sporządzenia raportu  z przedmiotowego spotkania obejmującego najważniejsze wnioski ze spotkania, listę obecności, dokumentację fotograficzną. Przedmiotowy raport winien być złożony w terminie 7 dniu od daty spotkania warsztatowego, przy czym Zamawiającemu będzie przysługiwała prawo do złożenia uwag w terminie 5 dni od daty jego otrzymania. Wykonawca będzie zobowiązany do uwzględnienia wniesionych uwag oraz przedstawienia uzupełnionej wersji dokumentacji do akceptacji Zamawiającemu w terminie 5 dni roboczych.

Opracowany przez Wykonawcę projekt strategii musi zawierać w szczególności zapisy w zakresie kluczowych dla Zamawiającego inwestycji tj. :

1.       rewitalizacji kompleksu Austerii

2.       budowy hali sportowej

3.       rozbudowy szkól

4.       budowy przedszkoli

5.       kanalizacji deszczowej

6.       jak również wskazania innych celów ważnych dla rozwoju Gminy,

które podlegać będą konsultacji z mieszkańcami oraz przedstawicielami opiniotwórczych środowiska lokalnego w celu uzyskania społecznej aprobaty dla zaproponowanych rozwiązań.

Konsultacje te będą mieć charakter otwarty dla mieszkańców oraz  być poprzedzone informacją o ich terminie i miejscu. Informowanie społeczeństwa o prowadzonych konsultacjach społecznych będzie należało do Zamawiającego. W ramach spotkań konsultacyjnych do Wykonawca będzie należało: prowadzenie merytoryczne i moderację spotkania, przygotowanie materiały niezbędne do jego prowadzenia, listę obecności i protokołów spotkania oraz dokumentację zdjęciową. Spotkania dotyczące konsultacji społecznych powinny być przygotowane na ok. 50 osób. Po zakończeniu spotkania Wykonawca przekaże Zamawiającemu listę wniosków i opinii zgłoszonych przez uczestników wraz z rekomendacjami do uwzględnienia bądź nie wraz z uzasadnieniem. Ponadto projekt strategii zostanie zamieszczony na stronie internetowej urzędu do którego zainteresowani będą mogli składać uwagi. Przy czym Wykonawca prowadzić będzie rejestr wniosków i propozycji w podaniem treści wniosku, informacji od kogo wpłynęła oraz propozycje uwzględnienia lub odrzucenia wniosku. Uwagi zbierane będą przez okres 14 dni od dnia zmieszczenia projektu dokumentu na stronie internetowej. Raport z konsultacji otwartych zostanie przedstawiony Zamawiającemu w ciągu 5 dni kalendarzowych z propozycją uwzględnienia bądź nie uwzględnienia poszczególnych uwag. Zamawiający przyjmie lub odrzuci propozycję i poinformuje o swojej decyzji Wykonawcę, w ciągu 5 dni kalendarzowych. Raport z konsultacji zostanie dostarczony w wersji papierowej (1 egz.) oraz elektronicznej z edytowalnymi plikami źródłowymi w tym także arkusz kalkulacyjne zawierające otwarte, edytowalne formuły (płyta CD/DVD)  .

Opracowana strategia powinna być przygotowana zgodnie z dokumentami strategicznymi i planistycznymi wyższego szczebla (tzn. wspólnotowymi, krajowymi i regionalnymi w szczególności z:  Strategią Europy 2020, Umowa partnerską 2014-2020; Koncepcją Przestrzennego Zagospodarowania Kraju 2030, Krajową Strategia Rozwoju Regionalnego 2010-2020, Strategia Rozwoju Województwa Mazowieckiego do 2030, programami operacyjnymi na szczeblu krajowym, ponadregionalnymi i regionalnymi w tym Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Opracowaną strategię należy dostarczyć Zamawiającemu w wersji papierowej (5 egz.). Strategia winna być wydrukowana w formacie A4, oprawa klejona, okładka kreda 300g/m, folia mat. Wraz z wersją papierową Wykonawca dostarczy również wersję elektroniczną z edytowalnymi plikami źródłowymi w tym także arkusz kalkulacyjne zawierające otwarte, edytowalne formuły (płyta CD/DVD).

Przekazanie opracowanej dokumentacji będzie się wiązało się z przekazaniem praw autorskim do przedmiotowego opracowania tj. z możliwością nieograniczonego korzystania, rozpowszechniania, powielania, udostępniania innym osobom, wprowadzania do komputera, rozpowszechniania oraz publicznego prezentowania.

Ponadto do obowiązków wykonawcy należeć będzie  przygotowanie następujących elementów:

a)       wniosku do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska o uzgodnienie zakresu i stopnia szczegółowości prognozy oddziaływania na środowisko w ramach Strategicznej Oceny Oddziaływania na Środowisko

b)       wniosku do Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego o uzgodnienie zakresu i stopnia szczegółowości prognozy oddziaływania na środowisko w ramach Strategicznej Oceny Oddziaływania na Środowisko

c)       Prognozy Oddziaływania na Środowisko

d)       raportu z przeprowadzonych konsultacji społecznych,

e)       prezentacji multimedialnej, zawierającej najistotniejsze informacje ostatecznej wersji dokumentu strategicznego 9max. 20 slajdów)

f)         wszystkich innych niezbędnych dokumentów, w tym opracowań, badań i ekspertyz.

Wykonawca przedłoży Zamawiającemu zlecone opracowanie w terminie do 30 czerwca  2015 r.

 

III. Dokumenty, jakie Wykonawca powinien załączyć do oferty:

- wypełniony i podpisany przez Wykonawcę formularz cenowo-ofertowy – wg załączonego wzoru formularza ofertowego,

- Aktualny odpis z właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt.2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert (załącznik Wykonawcy).

 

IV. Informacje o sposobie porozumiewania się Zamawiającego z Wykonawcami oraz
 przekazywania oświadczeń i dokumentów.

Wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje Zamawiający i Wykonawcy mogą przekazywać drogą elektroniczną.

 

V. Osoby po stronie Zamawiającego uprawnione do porozumiewania się z Wykonawcami

Osobą uprawnioną do kontaktowania się z Wykonawcami i udzielania wyjaśnień dotyczących postępowania: Pan Łukasz Orzana pod nr tel. /022/ 701-78-02, Faks: /022/ 701-77-78 email: lorzana@raszyn.pl ; Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie istotnych warunków udzielenia zamówienia w godzinach pracy urzędu tj.: poniedziałek w godz. 8.0018.00; wtorek – czwartek w godz. 8.0016.00; piątek w godz. 8.00-14.00

VI. Miejsce składania ofert

Ofertę cenową należy złożyć w siedzibie Zamawiającego : Urząd Gminy Raszyn ul. Szkolna 2a 05-090 Raszyn w terminie do dnia 17.03.2015 r. w zamkniętej kopercie z dopiskiem:

Aktualizacja strategii rozwoju Gminy Raszyn wraz z elementami lokalnego programu rewitalizacji zabytków - Austerii”

 

VII. Opis sposobu obliczania ceny

1.       Na załączonym formularzu cenowo-ofertowym, należy przedstawić cenę brutto za wykonanie / udzielenie przedmiotu zamówienia oraz podać wysokość stawki podatku VAT.

2.       Wartość cenową należy podać w złotych polskich cyfrą – z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku oraz słownie.

3.       Cena powinna zawierać wszelkie koszty związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia (w tym koszt transportu do siedziby Zamawiającego).

4.       Wszelkie rozliczenia pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą odbywać się będą  w złotych polskich.

5.       Wykonawca jest związany ofertą przez 30 dni.

6.       Nie dopuszcza się składania ofert częściowych.

 

VIII. Informacje o formalnościach

1.       Zamawiający zastrzega sobie prawo do nieudzielenia zamówienia.

2.       Gmina Raszyn zastrzega sobie prawo swobodnego wyboru, przeprowadzenia negocjacji z wybranymi wykonawcami, a także zamknięcia postępowania bez dokonania wyboru oferty, bez ponoszenia jakichkolwiek skutków prawnych i finansowych.

3.       Niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty, Zamawiający zawiadomi wszystkich Wykonawców, którzy ubiegali się o udzielenie zamówienia.

4.       Zamawiający zawrze umowę z wybranym Wykonawcą po przekazaniu zawiadomienia o wyborze Wykonawcy, ale nie później niż w terminie związania z ofertą.

5.       Jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana uchyli się od zawarcia umowy, Zamawiający może wybrać kolejną ofertę najkorzystniejszą spośród złożonych ofert, bez przeprowadzenia ich ponownej oceny.