Raszyn, dnia 24 października 2016 r.

ZP.271.1.33.2016.DC(12)

 

Dot. postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na: „Budowę wielofunkcyjnej Hali Sportowej przy GOS w Raszynie wraz z zagospodarowaniem terenu”

 

 Na podstawie art. 38 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Pzp. (t.j. Dz.U z 2015r. poz. 2164) Zamawiający udziela odpowiedzi na pytania, które wpłynęły w przedmiotowym postepowaniu.

 

 

Pytanie nr 1

Występują różnice w opisie sufitów rastrowych pomiędzy STWIORB, a opisem technicznym. W STWIORB jest zapis o wymiarach oczek sufitu 150 x 150 mm i powierzchni otwartej 60%,
a w opisie technicznym zapis o wymiarach oczek sufitu 50 x 50 mm i powierzchni otwartej 85%. Prosimy o jednoznaczne określenie budowy sufitów rastrowych?

 

Zamawiający udziela odpowiedzi na pytanie nr 1

Zamawiający informuje, iż należy przyjąć do wyceny sufity rastrowe typu open cell o rozmiarze oczek 50 x 50 mm (rozmiar oczka w osi profilu) i powierzchni otwartej około 80%. Siatka rastrów wykonana z elementów z blachy aluminiowej (fabrycznie malowanej) o przekroju „U” i podstawie
5 mm oraz wysokości 26 mm.

 

Jednocześnie, Zamawiający przypomina, iż zgodnie z pkt. 15.3 SIWZ, wycenę za wykonanie przedmiotu zamówienia należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową oraz specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych oraz ze wzoru umowy. Do ceny oferty, należy również wkalkulować koszty wynikające ze specyfiki budowy Hal Sportowej a nie ujęte
w powyższych materiałach.

Wymagany kosztorys ofertowy jest tylko dokumentem pomocniczym.

 

 

UWAGA

Zamawiający informuje, że powyższe pytania i odpowiedzi oraz pytania, na które Zamawiający odpowiedział w dnia 21 października br. stają się integralną częścią SIWZ i będą wiążące przy składaniu ofert.

 

 

 

 

Raszyn, dnia 21 października 2016 r.

ZP.271.1.33.2016.DC(10)

 

  

 

Dot. postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na: „Budowę wielofunkcyjnej Hali Sportowej przy GOS w Raszynie wraz z zagospodarowaniem terenu”

  

Na podstawie art. 38 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Pzp. (t.j. Dz.U z 2015r. poz. 2164) Zamawiający udziela odpowiedzi na pytania, które wpłynęły w przedmiotowym postepowaniu.

 

 Pytanie nr 1

W przedmiarze branży budowlanej poz. 181 występuje roleta p.poż. EI 60 w ilości – 1 szt. Wg. części rysunkowej w pom. 0.03 oraz 0.04 występują dwie rolety p.poż. Prosimy o odpowiedź ile rolet należy przyjąć do wyceny.

Zamawiający udziela odpowiedzi na pytanie nr 1

Zamawiający informuje, iż należy przyjąć do wyceny dwie rolety p.poż. Zamawiający zamieszcza nowy przedmiar branży budowlanej z poprawioną ilością rolet p.poż. w pozycji 181.

 

Pytanie nr 2

Prosimy o podanie wymiarów rolet p.poż. EI 60 wskazanych w pkt. 8.37.10. opisu technicznego projektu wykonawczego.

Zamawiający udziela odpowiedzi:

Zamawiający informuje, że rolety p.poż. opisane w pkt. 8.37.10. opisu technicznego projektu wykonawczego muszą zakrywać otwory okienne w pomieszczeniach nr 0.03 (jedna roleta zakrywająca obydwa okna) i nr 0.04 (jedna roleta zakrywająca całe okno). Orientacyjne wymiary rolet: pomieszczenie nr 0.03 – ok. 260 cm szer., pomieszczenie nr 0.04 – ok. 270  cm szer. – wysokości rolet należy dostosować do wysokości okien oraz wytycznych producenta. Rolety należy wykonać i zmontować zgodnie z odpowiednimi aprobatami technicznymi i certyfikatami.

 

Pytanie nr 3

W przedmiarze branży budowlanej brak jest pozycji dotyczącej wycieraczek zewnętrznych wskazanych w pkt. 8.33.1. opisu technicznego projektu wykonawczego oraz w opisie przedmiotu zamówienia. Prosimy o odpowiedź czy wycieraczki zewnętrzne podlegają wycenie.

Zamawiający udziela odpowiedzi:

Zamawiający informuje, iż wycieraczki zewnętrzne należy ująć w wycenie. Zamawiający zamieszcza nowy przedmiar branży budowlanej z nową pozycją 29’ - dostawa i montaż wycieraczek zewnętrznych.

Dodatkowa pozycja 29’ – Dostawa i montaż wycieraczek zewnętrznych – 5,58 m2.

 

Pytanie nr 4

W przedmiarze branży budowlanej brak jest pozycji dotyczącej żaluzji zewnętrznych opisanych w pkt. 8.36.4. opisu technicznego projektu wykonawczego. Prosimy o odpowiedź czy żaluzje zewnętrzne wchodzą w zakres wyceny.

 

Pytanie nr 5

Prosimy o odpowiedź czy poz. nr 182 przedmiaru branży budowlanej – montaż żaluzji panelowych, dotyczy żaluzji panelowych wewnętrznych opisanych w pkt. 8.37.9. opisu technicznego projektu wykonawczego.

Zamawiający udziela odpowiedzi na pytanie nr 4 i 5:

Zamawiający informuje, iż żaluzje zewnętrzne wchodzą w zakres przedmiotu zamówienia. Jednocześnie informujemy, że w pozycji 182 – montaż żaluzji panelowych omyłkowo został połączony przedmiar dla żaluzji wewnętrznych i zewnętrznych. W związku z powyższym Zamawiający załącza nowy przedmiar branży budowlanej z poprawioną pozycją 182 – montaż żaluzji panelowych z przedmiarem 20,56 m2, odnoszącym się do żaluzji wewnętrznych (było 115, 622 m2), oraz dodatkową pozycją nr 182’ montaż żaluzji zewnętrznych
z przedmiarem 95,063 m2.

 

Pytanie nr 6

Przedmiar branży budowlanej – poz. 42 – podana ilość izolacji cieplnej i przeciwdźwiękowej z wełny mineralnej gr. 20 cm jest nieprawidłowa. Wg. Wykonawcy prawidłowa ilość to 1226,38 m2. Prosimy o poprawienie ilości przedmiarowych.

Pytanie nr 7

Przedmiar branży budowlanej – poz. 35 – podana ilość membrany dachowej z geowłókniną jest nieprawidłowa. Wg. Wykonawcy prawidłowa ilość to 3120,81 m2. Prosimy o poprawienie ilości przedmiarowych.

Pytanie nr 8

Przedmiar branży budowlanej – poz. 38 – podana ilość folii PE na sucho jest nieprawidłowa. Wg. Wykonawcy prawidłowa ilość to 1226,38 m2. Prosimy o poprawienie ilości przedmiarowych.

Pytanie nr 9

Przedmiar branży budowlanej – poz. 39 – podana ilość izolacji z folii paroizolacyjnej jest nieprawidłowa.
Wg. Wykonawcy prawidłowa ilość to 3120,81 m2. Prosimy o poprawienie ilości przedmiarowych.

 Zamawiający udziela odpowiedzi na pytanie nr 6, 7, 8 i 9:

Zamawiający informuje, iż w przedmiarze pozycji 35, 38, 39, 41, 42 błędnie posłużono się przedmiarem pozycji nr 40. W związku z powyższym Zamawiający załącza nowy przedmiar branży budowlanej z poprawionymi przedmiarami następujących pozycji:

·            Pozycja 35 - Krycie dachów - membrana dachowa z geowłókniną – było 1968,013 m2, powinno być 3120,81 m2,

·            Pozycja 38 - Izolacje z folii PE na sucho pozioma – było 73,583 m2, powinno być 1226,38 m2,

·            Pozycja 39 - Izolacje z folii paroizolacyjnej – było 1968,013 m2, powinno być 3120,81 m2,

·            Pozycja 41 - Dopłata za zbrojenie siatką stalową – było 73,583 m2, powinno być 1226,38 m2,

·            Pozycja 42 - Izolacje cieplne i przeciwdźwiękowe z wełny mineralnej poziome gr. 20,0 cm – było 73,583 m2, powinno być 1226,38 m2.

Pytanie nr 10

Prosimy o potwierdzenie, że informacja wizualna opisana na rys. TIII.A41 projektu wnętrz nie wchodzi w zakres wyceny.

Zamawiający udziela odpowiedzi:

Zamawiający informuje, że Wykonawca będzie musiał jedynie pomalować w wyznaczonych miejscach ściany na odpowiedni kolor z uwzględnieniem określonych kształtów (zostanie to uzgodnione z Projektantem w ramach nadzoru autorskiego w tracie budowy).  Wszystkie litery, numery i symbole informacji wizualnej są poza zakresem przedmiotu zamówienia.

 

Pytanie nr 11

Prosimy o potwierdzenie, że totem reklamowy opisany w pkt. 3.15 opisu technicznego projektu zagospodarowania terenu, nie wchodzi w zakres wyceny.

Zamawiający udziela odpowiedzi:

Zamawiający informuje, że totem reklamowy nie wchodzi w zakres przedmiotu zamówienia. W ramach niniejszego zamówienia Wykonawca musi jedynie doprowadzić do miejsca lokalizacji totemu zasilanie i kabel do sterowania wyświetlaniem komunikatów na telebimie.

 

Pytanie nr 12

Ze względu na ryczałtowe rozliczenie Inwestycji prosimy o uzupełnienie dokumentacji na instalacje sanitarne
o zestawienie elementów wentylacyjnych z podaniem wartości w „m2” dla poszczególnych elementów wyciągów wentylacyjnych co umożliwi sprawdzenie poprawności przedmiarów.

Zamawiający udziela odpowiedzi:

Zamawiający informuje, że w projekcie wykonawczym instalacji sanitarnych wewnętrznych zmieszczone są zestawienia elementów systemów wentylacyjnych, w których podano poszczególne wymiary tych elementów.

 

Pytanie nr 13

W związku z zakresem przedmiotu zamówienia prosimy o potwierdzenie, że Zamawiający nie wymaga od Wykonawców dostarczenia razem z ofertą próbek materiałów oraz certyfikatów opisywanych w specyfikacji technicznej.

Zamawiający udziela odpowiedzi:

Zamawiający informuje, iż zgodnie ze wzorem umowy przed wbudowaniem (w trakcie realizacji inwestycji) jakiegokolwiek materiału/urządzenia Wykonawca ma przedstawić do akceptacji materiały informacyjne (atesty, certyfikaty, karty techniczne, deklaracje zgodności itp.) z podaniem wszystkich opisanych w dokumentacji projektowej parametrów technicznych w celu udowodnienia równoważności z materiałem/urządzeniem zaprojektowanym w dokumentacji projektowej przedmiotowego obiektu. W przypadku materiałów wykończeniowych oraz wyposażenia (wewnętrznego i zewnętrznego) Zamawiający zawsze prosi o przekazanie próbek materiałów. Na podstawie przekazanych materiałów/informacji Zamawiający podejmuje decyzję o uznaniu i akceptacji proponowanego rozwiązania materiałowego lub sprzętowego. Jeśli Wykonawca chce dokonać akceptacji rozwiązania zamiennego na etapie składania oferty, musi załączyć do niej wszystkie niezbędne dokumenty w celu umożliwienia Zamawiającemu weryfikacji czy dany materiał/urządzenie jest równoważne z tym z dokumentacji projektowej.

 

Pytanie nr 14

W przedmiarze branży budowlanej brak jest pozycji dotyczącej parapetów zewnętrznych. Prosimy o odpowiedź czy parapety zewnętrzne podlegają wycenie jeśli tak to w jakiej ilości.

Zamawiający udziela odpowiedzi:

Zamawiający informuje, iż parapety zewnętrzne wchodzą w zakres przedmiotu zamówienia i załącza nowy przedmiar branży budowlanej z pozycją nr 135’ montaż parapetów zewnętrznych z przedmiarem 4,25 m2.
W przedmiarze policzono parapety pojedynczych okien. Przyjmuje się, że wszystkie parapety w fasadach szklanych są integralną częścią systemu.

 

Pytanie nr 15

Prosimy o odpowiedź czy wyposażenie szatni tj. wieszaki obrotowe o symbolu M.35 wskazane w zestawieniu tabelarycznym wyposażenia meblowego opisu wnętrz oraz na rysunkach, wchodzą w zakres wyceny.

 Zamawiający udziela odpowiedzi:

Zamawiający informuje, że wieszaki obrotowe o symbolu M.35 nie wchodzą w zakres przedmiotu zamówienia.

 

Pytanie nr 16

Prosimy o odpowiedź czy wykonanie grafik ściennych w pom. nr 0.11 – sala ciężarów oraz pom. nr 0.12 – sala ciężarów i boksu, wchodzi w zakres wyceny.

Zamawiający udziela odpowiedzi:

Zamawiający informuje, że grafiki ścienne w pomieszczeniach nr 0.11 i 0.12 wchodzą w zakres przedmiotu zamówienia. W związku z powyższym Zamawiający zamieszcza nowy przedmiar branży budowlanej z nową pozycją nr 167’ – grafiki ścienne z przedmiarem 58,80 m2. Grafiki należy wykonać wg kładów ścian.

 

Pytanie nr 17

W przedmiarze branży budowlanej oraz w załączniku nr 1 do kosztorysu – Stałe wyposażenie sportowe, brak jest pozycji dotyczących luster w Sali fitness, siłowni, oraz salach podnoszenia ciężarów. Prosimy o odpowiedź czy lustra te podlegają wycenie.

Zamawiający udziela odpowiedzi

Zamawiający informuję, że lustra w Sali fitness, siłowni, salach podnoszenia ciężarów oraz w szatniach nr 1.01
i 1.12 wchodzą w zakres przedmiotu zamówienia. W związku z powyższym Zamawiający zamieszcza nowy przedmiar branży budowlanej z poprawianą pozycją nr 151 – Dostawa i montaż luster z przedmiarem
111,748 m2
(było 23,248 m2).

 

Pytanie nr 18

Prosimy o uzupełnienie dokumentacji Instalacje elektryczne wewnętrzne o następujące rysunki: rzut piętra instalacja oświetlenia podstawowego i rzut piętra instalacja oświetlenia awaryjnego.

Zamawiający udziela odpowiedzi:

Zamawiający informuje, że rysunki oświetlenia podstawowego i awaryjnego piętra zamieszczone są w plikach do pobrania – są to odpowiednio pliki o nazwach IE32 i IE35.

 

Pytanie nr 19

W przedmiarze wyposażenie sportowe pkt. 11 ppkt. WS49 podano 9 sztuk siatek o wym. ok. 11x49 m, natomiast na rzucie parteru pokazana jest 1 szt. prosimy o podanie właściwego obmiaru.

Zamawiający udziela odpowiedzi

Zamawiający informuje, że siatki ochronne WS 49 będą montowane pomiędzy słupami i ścianami skrajnymi, stąd ilość 9 szt. Wymiar 11 x 49 m jest to wymiar łączny. W związku z powyższym Zamawiający zamieszcza nowy Załącznik nr 1 do kosztorysu - Stałe wyposażenie sportowe z poprawionym opisem wymiarów siatek ochronnych WS 49 w pkt. 11, ilość pozostaje bez zmian, tj. 9 szt.

 

Pytanie nr 20

Prosimy o podanie czy w ofercie należy wycenić armaturę zgodnie z zestawieniem tabelarycznym pkt. o nr. W6, W7, W8, W13 do W23, W28, W34. Czy w ofercie należy wycenić wyposażenie meblowe (str. 22 do 47) zgodnie z zestawieniem oprócz lady bufetu, która jest w przedmiarach.

Zamawiający udziela odpowiedzi:

Zamawiający informuje, że pozycje W6, W7, W8, W28 i W34 zestawienia tabelarycznego armatury wchodzą w zakres przedmiotu zamówienia, natomiast pozycje od W13 do W23 nie wchodzą w zakres przedmiotu zamówienia.

Zamawiający informuje, że wyposażenie meblowe opisane w projekcie wnętrz na stronach od 22 do 47, poza pozycjami M.32a i b, 1 szt. M.37 oraz M.41, nie wchodzi w zakres przedmiotu zamówienia.

 

Pytanie nr 21

W jakiej wysokości środki finansowe Zamawiający przeznaczył na wydatkowanie realizacji budowy w roku 2016, 2017 i 2018?

Zamawiający udziela odpowiedzi:

Zamawiający informuje, iż na rok 2016 zarezerwował środki w wysokości do kwoty 750  000,00 zł brutto, w 2017 r. do kwoty 9 000 000,00 zł brutto. Kwota na rok 2018 będzie określona w zależności od oferowanej ceny za wykonanie przedmiotu niniejszego zamówienia wybranej najkorzystniejszej oferty.

 

Pytanie nr 22

Z uwagi na termin związania ofertą, ewentualne odwołania oraz na ustalony decyzją Starosty Pruszkowskiego nr 127/2016 zbliżający się termin wycinki datowany na 31 grudnia 2016 r., prosimy o informacje po czyjej stronie będzie uzyskanie prawomocnej decyzji pozwolenia usunięcia drzew?

Zamawiający udziela odpowiedzi:

Zamawiający informuje, że jeżeli Wykonawca będzie miał problem z wycinką drzew z w/w powodów to Zamawiający własnym staraniem wystąpi o zgodę na zmianę terminu usunięcia drzew.

 

Pytanie nr 23

Prosimy o przekazanie prawomocnego pozwolenia na budowę przedmiotowej inwestycji.

Zamawiający udziela odpowiedz:

Zamawiający zamieszcza skan ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę przedmiotowej Hali Sportowej.

 

Pytanie nr 24

Prosimy o przekazanie przedmiarów robót w wersji edytowalnej z rozszerzeniem .ath programu Norma.

Zamawiający udziela odpowiedz:

Zamawiający informuje, iż nie posiada przedmiarów robót w wersji edytowalnej z rozszerzeniem ath programu Norma.

Pytanie nr 25

W związku z rozbieżnościami w ilościach pomiędzy projektem a przedmiarem przekazanym przez Zamawiającego, czy Zamawiający wyraża zgodę na zmiany ilościowe w przekazanych przedmiarach tym samym zastosowanie tych zmian w kosztorysie ofertowym będącym załącznikiem do oferty?

 

Zamawiający udziela odpowiedzi:

Zamawiający informuje, że w związku z zadanymi pytaniami załączył nowy poprawiony przedmiar branży budowlanej oraz nowy Załącznik nr 1 do kosztorysu - Stałe wyposażenie sportowe. Jednocześnie informujemy, że termin składania pytań dotyczących m.in. dokumentacji projektowej i przedmiarów minął 13.10.2016 r.
W związku z powyższym Zamawiający nie dopuszcza zmiany przedmiarów.

Informujemy także, że umowa ma charakter ryczałtowy i Wykonawca ma obowiązek uwzględnienia w cenie ofertowej wszystkich kosztów wynikających z dokumentacji projektowej, jak i wzoru umowy.

 

Pytanie nr 26

Prosimy o przesunięcie terminu składania ofert.

Zamawiający udziela odpowiedzi:

Zamawiający przesuwa termin składania i otwarcia ofert na dzień 2 listopada 2016 r.

 

Pytanie nr 27

Prosimy o potwierdzenie, że  zgodnie z zapisami wzoru Umowy §5 ust. 1 pkt 1 i ust. 4 Wykonawca, który w chwili podpisania umowy dysponuje 10 (dziesięcioma) osobami na podstawie umowy o pracę w zakresie prac ogólnobudowlanych nie musi zwiększać swojego zatrudnienia oraz, że wykazane Zamawiającemu osoby mogą być w okresie realizacji przedmiotowego zamówienia zatrudnione również na innych realizowanych przez Wykonawcę budowach.

Zamawiający udziela odpowiedzi:

Zamawiający informuje, że Wykonawca dysponujący dziesięcioma osobami zatrudnionymi zgodnie z wymaganiami zawartymi w SIWZ nie musi dodatkowo zatrudniać następnych osób. Pracownicy zgłoszeni przez Wykonawcę mogą brać udział w realizacji odrębnych inwestycji z zastrzeżeniem, iż nie będzie to stało w sprzeczności z terminami realizacji zawartymi w harmonogramie, a w przypadku zmniejszenia tempa prac, zobowiązani zostaną do pomocy przy realizacji przedmiotowej budowy.

 

Pytanie nr 28

Prosimy o publikację na stronie internetowej druku zgodnie z którym Wykonawca ma realizować wymóg Zamawiającego określony w §5 ust. 4 wzoru umowy, a dotyczący comiesięcznej ewidencji czasu pracy zatrudnionych osób ze wskazaniem tożsamości danej osoby.

Zamawiający udziela odpowiedzi:

Zamawiający nie przekazuje druku dotyczącego comiesięcznej ewidencji czasu pracy zatrudnionych osób. Ewidencja czasu pracy jest po stronie Wykonawcy. Zamawiający nie może narzucać swoich wymagań.

Pytanie nr 29

Prosimy o potwierdzenie, że zapis §5 ust. 4 w zakresie wymogu Zamawiającego w stosunku do Wykonawcy
w zakresie przedstawienia w szczególności potwierdzenia wydruku przelewu wynagrodzenia zatrudnionej osoby osobie jest zgodny z obowiązującymi przepisami.

Zamawiający udziela odpowiedzi:

Zgodnie z art. 36 ust. 2 pkt 9 Pzp Zamawiający upoważniony jest do kontroli osób zatrudnionych.

 

Pytanie nr 30

Zgodnie z pkt. 2.12 ppkt. 2 SIWZ dot. PODWYKONAWCÓW cyt.: „Zamawiający żąda, wskazania w formularzu ofertowym przez Wykonawcę, którą część zamówienia zamierza zlecić do wykonania podwykonawcy wraz ze wskazaniem danych kontaktowych podwykonawców i podania przez wykonawcę firm podwykonawców, zgodnie z art. 36b) ust. 1 ustawy”

W udostępnionym przez Zamawiającego druku formularza oferty, wykonawca zobowiązany jest wskazać jedynie czy zamówienie zrealizuje przy pomocy podwykonawców, brak natomiast rubryki, w której wykonawca powinien wskazać zgodnie z przywołanym zapisem SIWZ:

- jaką część zamówienia zamierza zlecić podwykonawcy,

- dane kontaktowe podwykonawcy.

W związku z powyższym, prosimy o potwierdzenie, że Wykonawca nie jest zobowiązany do podania Zamawiającemu informacji zawartych w pkt. 2.1.2 ppkt 2 SIWZ na etapie składania oferty. W przeciwnym wypadku, prosimy o modyfikację formularza ofertowego.

Pytanie nr 31

Zgodnie z pkt. 6.2 SIWZ w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia wykonawcy z udziału w postępowaniu, należy przedłożyć (na wezwanie Zamawiającego) m.in. oświadczenie o którym mowa w pkt. 6.2.5 – 6.2.9. Prosimy o informację, czy oświadczenia będą składane na drukach wg. wzoru przedstawionego przez Zamawiającego na dalszym etapie postępowania, czy na drukach własnych wykonawcy?

Pytanie nr 32

W przypadku korzystania przez Wykonawcę ze zdolności technicznej lub sytuacji ekonomicznej innych podmiotów, Wykonawca musi udowodnić Zamawiającemu, że realizując zamówieni, będzie dysponował niezbędnymi zasobami innych podmiotów, w szczególności przedstawiając zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia. Zgodnie z pkt. 16.1. SIWZ, do oferty nie należy załączyć w/w zobowiązania. Czy zatem dokument ten należy złożyć na wezwanie Zamawiającego? Prosimy o wyjaśnienie.

Zamawiający udziela odpowiedzi:

Zgodnie z zapisami Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, do oferty, Wykonawca zobowiązany jest dołączyć dokumenty określone w pkt. 16.1 SIWZ.

W przypadku, kiedy wykonawca zamierza wykonać część zamówienia przy udziale podwykonawców, wówczas w „formularzu” ofertowym należy zaznaczyć „TAK”

Natomiast na załączonych do materiałów przetargowych oświadczeniach wykonawca zobowiązany jest podać informacje dotyczące korzystania z zasobów innych podmiotów czy też wykonania części zamówienia przy udziale podwykonawców – zgodnie z treścią oświadczeń zawartych w załączniku nr 1 oraz Załączniku nr 2.

Również zgodnie z zapisami SIWZ, tylko wykonawca, który spełni wstępnie warunki udziału w postępowaniu oraz wykaże brak podstaw do wykluczenia z postępowania – na załączonych drukach oświadczeń, zostanie wezwany do złożenia dokumentów. W terminie nie krótszym niż 5 dni Wykonawca złoży wszystkie dokumenty
i oświadczenia potwierdzające spełnienie warunków udziału w postępowaniu określone w pkt. V SIWZ. Zamawiający prześle Wykonawcy wzory druków na których złożone mają być oświadczenia oraz informacje potwierdzające  zostanie wezwany

Pytanie nr 33

Prosimy o zmianę zapisów dokonanych przez Zamawiającego w rozdziale II pkt 2.4/1 i 2 SIWZ, dotyczących materiałów i urządzeń równoważnych, poprzez wprowadzenie zapisu że decyzję o równoważności będą zapadały na etapie realizacji przedmiotu zamówienia w oparciu o pisemny wniosek Wykonawcy dotyczący konkretnego materiału lub urządzenia wymagający akceptacji Zamawiającego, co w pełni zabezpiecza interes Zamawiającego.

Pytanie nr 34

W przypadku podtrzymania dotychczasowego zapisu, prosimy o załączenie do materiałów przetargowych opracowanej przez Zamawiającego tzw. tabeli porównawczej dotyczącej central wentylacyjnych z podaniem (w jednostkach technicznych) najistotniejszych parametrów, których spełnienia przez Wykonawcę będzie wymagał Zamawiający, ażeby uznać oferowane urządzenia za równoważne, a których brak spełnienia uwarunkował
w zapisie SIWZ „rygorem odrzucenia oferty”
 

Pytanie nr 35

Prosimy o potwierdzenie, że zgodnie z zapisem rozdziału VI pkt. 6.1.5 ppkt. 1 SIWZ, dołączone do oferty
tzw. „tabeli porównawczej” następuje dopiero na wezwanie Zamawiającego.

                Zamawiający udziela odpowiedzi na pytanie nr 33, 34 i 35

W przypadku, ewentualnego zastosowania materiałów równoważnych podczas realizacji umowy, (zgodnie
z zapisami wzoru umowy), wykonawca dokonuje zmian materiałów za zgodą Zamawiającego. Jeżeli wykonawca zamierza stosować materiały równoważne (które są mu znane na etapie składania oferty), przedkłada dokumenty określone w SIWZ do oferty.

 

Pytanie nr 36

Wykonawca zwraca się z prośbą do Zamawiającego o wyjaśnienie podstawy prawnej w oparciu o którą powstała SIWZ.

SIWZ została stworzona w oparciu o zapisy ustawy sprzed nowelizacji z dnia 22-06-2016 r.. Może, w opinii Wykonawcy, stworzyć to problem przy tworzeniu dokumentu wadialnego, który opiera się na nieistniejących, artykułach ustawy PZP.

 

                Zamawiający udziela odpowiedzi:

Postępowanie prowadzone jest zgodnie z ustawą z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych – tekst jednolity /Dz. U. z 2015 r. poz. 2164 ze zm/, tj. po nowelizacji z dnia 22 czerwca 2016 r.

Wadia w przedmiotowym postepowania, powinny być składane zgodnie z przepisami znowelizowanej ustawy PZP.

 

 

 

UWAGA

Zamawiający informuje, że powyższe pytania i odpowiedzi stają się integralną częścią SIWZ i będą wiążące przy składaniu ofert.

 

Jednocześnie, Zamawiający informuje, zmienia się termin składania i otwarcia ofert.

Zmienia się na: 02–11–2016 r.

Godziny składania i otwarcia ofert pozostają niezmienione.

 

 

W załączeniu:

- SIWZ – po modyfikacji

- nowy przedmiar branży budowlanej,

- załącznik nr 1 do przedmiaru branży budowlanej, zestawienie stałego wyposażenia sportowego,

- skan ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę.

 

 

Ogłoszenia powiązane:
Ogłoszenie nr 316074-2016 z dnia 30-09-2016 - Raszyn
Przedmiotem zamówienia jest: budowa wielofunkcyjnej Hali Sportowej przy Gminnym Ośrodku Sportu w Raszynie wraz z zagospodarowaniem terenu. i infrastrukturą techniczną oraz wyburzeniem istniejących bu...
Termin składania ofert/wniosków: 25-10-2016

Ogłoszenie nr 328173 - 2016 z dnia 2016-10-21 r.
Raszyn:
OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA
OGŁOSZENIE DOTYCZY:
Ogłoszenia o zamówieniu
INFORMACJE O ZMIENIANYM OGŁOSZENIU
Numer: 316074
Data: 30/09/2016
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Gmina Raszyn, Krajowy numer identyfikacyjny 54663800000, ul. ul. Szkolna  , 05090   Raszyn, woj. mazowieckie, tel. 227 017 770, faks 227 017 778.
Adres strony internetowej (url):
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej, pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne:
SEKCJA II: ZMIANY W OGŁOSZENIU
II.1) Tekst, który należy zmienić:
Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: III
Punkt: 5.2.1
W ogłoszeniu jest: 1. W przypadku propozycji urządzeń/ materiałów równoważnych Wykonawca zobowiązany jest do złożenia razem z ofertą, kart katalogowych, dokumentów potwierdzających dane techniczne/ certyfikaty zgodności/ krajowe deklaracje zgodności lub krajowe deklaracje właściwości użytkowych wyrobu budowlanego lub krajowe oceny techniczne wydawane na podstawie ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. z 2014 r. poz. 883 z późn. zm.) tych urządzeń/materiałów W tym celu Wykonawca jest zobowiązany do załączenia do oferty, tabeli porównawczej (tabeli równoważności) dla danych urządzeń/materiałów, zawierającej w jednej kolumnie wszystkie wyszczególnione w STWiOR i projektach ich parametry, zaś w drugiej – parametry urządzeń/materiałów oferowanych pod rygorem odrzucenia oferty (w przypadku, gdy z treści kosztorysu ofertowego lub innego dokumentu załączonego od oferty będzie wynikać nazwa producenta i numer katalogowy/ model lub inne oznaczenie pozwalające na jednoznaczną identyfikację zaoferowanego urządzenia/ materiału równoważnego, Zamawiający wezwie Wykonawcę na podstawie art. 26 ust 6 ustawy do uzupełnienia tabeli porównawczej).
W ogłoszeniu powinno być: Zamawiający nie określa szczególnych wymagań

Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: IV
Punkt: 6.2.
W ogłoszeniu jest: termin składania ofert: 25/10/2016 godz. 10:30
W ogłoszeniu powinno być: termin składania ofert: 02/11/206 godz. 10:30



  

 

 

Ogłoszenie nr 316074 - 2016 z dnia 2016-09-30 r.

Raszyn: Budowa wielofunkcyjnej Hali Sportowej przy GOS w Raszynie wraz z zagospodarowaniem terenu
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU -

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

nie


Nazwa projektu lub programu

O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych

nie


Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający

nie

Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania

nie

Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających

nie


Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:
Informacje dodatkowe:

I. 1) NAZWA I ADRES: Gmina Raszyn, krajowy numer identyfikacyjny 54663800000, ul. ul. Szkolna  , 05090   Raszyn, woj. mazowieckie, państwo , tel. 227 017 770, e-mail zam.publ@raszyn.pl, faks 227 017 778.
Adres strony internetowej (URL): www.bip.raszyn.pl

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):

Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):

I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)

tak
www.bip.raszyn.pl


Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia

tak
www.bip.raszyn.pl


Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem

nie


Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie

nie
adres

 

Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
tak
Inny sposób:
pisemnie do siedziby Zamawiajacego: 05-090 Raszyn, ul. Szkolna 2a
Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
nie
Adres:


Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne

nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Budowa wielofunkcyjnej Hali Sportowej przy GOS w Raszynie wraz z zagospodarowaniem terenu
Numer referencyjny: ZP.271.1.33.2016.DC
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny

nie


II.2) Rodzaj zamówienia:
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych
Zamówienie podzielone jest na części:

Nie



II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane: Przedmiotem zamówienia jest: budowa wielofunkcyjnej Hali Sportowej przy Gminnym Ośrodku Sportu w Raszynie wraz z zagospodarowaniem terenu. i infrastrukturą techniczną oraz wyburzeniem istniejących budynków zaznaczonych w projekcie wyburzeń, a także wycinką zieleni kolidującej z projektowanym zagospodarowaniem terenu. W zakresie inwestycji należy wykonać również część wyposażenia sportowego, które musi zostać wbudowane w trakcie robót budowlanych. Wszelkie roboty będące przedmiotem zamówienia będą wykonywane na działkach położonych na terenie Gminy Raszyn, tj. działki nr ew. 906/1, 906/2, 906/3, 906/4, 906/5, 906/6, 906/7, 907/1, 689/3, 689/4 i 689/5 obręb Raszyn 02 zlokalizowane u zbiegu ulic Sportowej (droga powiatowa) i Stadionowej (droga gminna) w Raszynie. Szczegółowy opis całej inwestycji zawarty jest w dokumentacji projektowej i przewiduje wykonanie następujących elementów: • Budowę budynku hali sportowej wraz z instalacjami, • Rozbiórkę istniejących budynków i zbędnej infrastruktury technicznej, • Zagospodarowanie terenu, • Infrastruktury technicznej, • Dostawę i montaż stałego wyposażenia wbudowanego, Podstawowe dane techniczne budynku Kubatura: 29 500,00 m3, Całkowita powierzchnia użytkowa: 3 887,6 m2, Wysokość budynku: 11,77 m, Wymiary rzutu poziomego: maksymalna długość 70,90 m; szerokość 45,06 m, Ilość kondygnacji: 2 (nadziemne), Ilość wind: 1.

II.5) Główny kod CPV: 45200000-9
Dodatkowe kody CPV:45113000-1, 45100000-8, 45400000-1, 45330000-9, 45310000-3, 45231300-8, 45231100-6, 45233120-6, 45233250-6, 45233200-1
II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:


(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)


II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: tak
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Zamawiający zastrzega możliwość udzielenia w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy robót budowlanych, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych, zgodnie z art. 67 ust. 1 pkt. 6 Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo Zamówień Publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2015, poz. 2164 ze zm.).
II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:

Okres w miesiącach: 19


II.9) Informacje dodatkowe:

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU

III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Określenie warunków:
Informacje dodatkowe
III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna
Określenie warunków: spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: b) sytuacji ekonomicznej lub finansowej Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że: Warunek dot. sytuacji ekonomicznej wykonawcy: 1) Wykonawca winien wykazać, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 5 000 000,00 zł (słownie: pięć milionów złotych) 2) Wykonawca winien wykazać, że posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości nie mniejszej niż 2 000 000,00 zł (słownie: dwa miliony złotych) Warunek dot. sytuacji finansowej wykonawcy: 3) Wykonawca powinien wykazać się rocznymi obrotami w obszarze objętym zamówieniem w wysokości co najmniej 15 000 000,00 zł (słownie: piętnaście milionów złotych) w każdym z ostatnich trzech lat obrotowych.
Informacje dodatkowe
III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa
Określenie warunków: c) zdolności technicznej lub zawodowej Wykonawca spełni warunek, jeśli wykaże, iż Wykonawca posiada stosowne doświadczenie oraz dysponuje osobami zdolnymi do wykonania zamówienia: 1) w zakresie posiadanego doświadczenia zawodowego: Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że wykonał roboty budowlane w okresie ostatnich 5 (pięciu) lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających, czy te roboty zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone, tj: – co najmniej 1 (jedną) robotę budowlaną polegającą na budowie lub przebudowie budynku lub kompleksu budynków kultury fizycznej i sportu, tj.: wszelkiego rodzaju hal sportowych, widowiskowo-sportowych, widowiskowych, basenów lub parków wodnych o kubaturze nie mniejszej niż 20 000,00 m3 i – co najmniej 1 (jedną) robotę budowlaną polegającą na budowie lub przebudowie budynku lub kompleksu budynków użyteczności publicznej, tj. np. budynków kultury fizycznej i sportu, budynków kultury i oświaty, administracji publicznej, budynków przeznaczonych na potrzeby opieki zdrowotnej, galerii handlowo – usługowych, budynków biurowych o zakresie robót budowlano – montażowych podobnych do robót objętych przedmiotem zamówienia, wykonanych za kwotę nie mniejszą niż 10 000 000,00 zł brutto (słownie: dziesięć milionów złotych brutto). 2) w zakresie osób zdolnych do wykonania zamówienia: Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże się osobami zdolnymi do wykonania zamówienia w tym: a1) co najmniej 1 osobą, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń (pełniącą rolę Kierownika budowy) (zgodnie z wymogami art. 16 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane Dz. U. z 2016 r. poz. 290 z późn. zm.lub odpowiadające im ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów). Kierownik budowy musi wykazać co najmniej 5 letnie doświadczenie na stanowisku Kierownika budowy lub Kierownika robót przy czym w tym okresie pełnił funkcje przy realizacji co najmniej 1 (jednej) roboty budowlanej, polegającej na budowie lub przebudowie lub remoncie obiektów kubaturowych użyteczności publicznej o wartości nie mniejszej niż 10 000 000,00 zł brutto. a2) co najmniej 1 osobą, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń (pełniącą rolę Kierownika robót ) (zgodnie z wymogami art. 16 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane Dz. U. z 2016 r. poz. 290 z późn. zm. lub odpowiadające im ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów). Kierownik robót musi wykazać co najmniej 5 letnie doświadczenie na stanowisku Kierownika robót przy robotach instalacji sanitarnej przy czym w tym okresie pełnił funkcje przy realizacji co najmniej 1(jednej) roboty budowlanej, polegającej na budowie lub przebudowie lub remoncie obiektów budynku użyteczności publicznej, w ramach której wykonano roboty instalacji sanitarnej o wartości nie mniejszej niż 1 000 000,00 zł brutto. a3) co najmniej 1 osobą, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami w spe-cjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenerge-tycznych bez ograniczeń (pełniącą rolę Kierownika robót ). (zgodnie z wymogami art. 16 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane Dz. U. z 2016 r. poz. 290 z późn. zm. lub odpowiada-jące im ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów). Kierownik robót musi wykazać co najmniej 5 letnim doświadczeniem na stanowisku Kierownika robót przy robotach instalacji elektrycznej przy czym w tym okresie pełnił funkcję przy realizacji co najmniej 1 (jednej) roboty budowlanej polegającej na budowie lub przebudowie lub remoncie budynku użyteczności publicznej, w ramach której wykonano roboty instalacji elektrycznej o wartości nie mniejszej niż 500 000,00 zł brutto, a4) co najmniej 10 osób, które będą wykonywać czynności w zakresie prac ogólnobudowlanych (pracownicy wykwalifikowani i niewykwalifikowani łącznie) Wszystkie osoby przewidziane do realizacji zamówienia muszą biegle posługiwać się językiem polskim. W przeciwnym wypadku Wykonawca udostępni wystarczającą ilość kompetentnych tłumaczy,wykazujących znajomość języka technicznego w zakresie terminologii budowlanej, we wszystkich specjalnościach występujących przy realizacji zamówienia.
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: tak
Informacje dodatkowe:

III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA

III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp
III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp tak
Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia:
(podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)

III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI

Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
tak
Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji
tak

III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:

W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia wykonawcy z udziału w postępowaniu, należy przedłożyć: 6.2.1. Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14 i 21 ustawy oraz odnośnie skazania za wykroczenie na karę aresztu, w zakresie określonym przez zamawiającego na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 5 i 6 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert 6.2.2 Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków wystawione nie wcześniej niż 3 m-ce przed upływem terminu składania ofert lub innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem podatkowym w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie całości wykonania decyzji właściwego organu - (załącznik Wykonawcy); 6.2.3 Aktualne zaświadczenie właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego albo innego dokumentu, potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, - wystawione nie wcześniej niż 3 m-ce przed upływem terminu składania ofert lub innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu; 6.2.4 Aktualny odpis z właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt.1 ustawy; 6.2.5 Oświadczenia wykonawcy o braku wydania wobec niego prawomocnego wyroku sądu lub ostatecznej decyzji administracyjnej o zaleganiu z uiszczaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne albo w przypadku wydania takiego wyroku lub decyzji dokumentów potwierdzających dokonanie płatności tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami lub zawarcie bieżącego porozumienia s sprawie spłat tych należności; 6.2.6 Oświadczenia wykonawcy o braku orzeczenia wobec niego tytułem środka zapobiegawczego zakazu ubiegania się o zamówienia publiczne; 6.2.7 Oświadczenia wykonawcy o braku wydania prawomocnego wyroku sądu skazującego za wykroczenie na karę ograniczenia wolności lub grzywny w zakresie określonym w art. 24 ust. 5 pkt 5 i 6 ustawy; 6.2.8 Oświadczenie wykonawcy o barku wydania wobec niego ostatecznej decyzji administracyjnej o naruszeniu obowiązków wynikających z przepisów prawa pracy, prawa ochrony środowiska lub przepisów o zabezpieczeniu społecznym w zakresie określonym w art. 24 ust. 5 pkt 7 ustawy 6.2.9 Oświadczenie wykonawcy o niezaleganiu z opłaceniem podatków i opłat lokalnych o których mowa w ustawie z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. U. z dnia 2016 r poz. 716);

III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP

III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
W zakresie potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu: 6.1.1 Sprawozdanie finansowe albo jego części, w przypadku, gdy sporządzenie sprawozdania wymagane jest przepisami prawa kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsca zamieszkania, a jeżeli podlega ono badaniu przez biegłego rewidenta zgodnie z przepisami o rachunkowości, również odpowiednio z opinią o badanym sprawozdaniu albo jego części, a w przypadku Wykonawców niezobowiązanych do sporządzenia sprawozdania finansowego inny dokument określający na przykład obroty oraz aktywa i zobowiązania – za okres nie dłuższy niż ostatnie trzy lata obrotowe, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – za ten okres (dokument Wykonawcy). 6.1.2 Informację z banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku udziału w postępowaniu, wystawiony nie wcześniej niż 1 miesiąc przed upływem terminu składania ofert (dokument Wykonawcy), 6.1.3 Potwierdzenie, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną określoną przez Zamawiającego (dokument Wykonawcy), Zamawiający uzna dokument za spełniający wymagania, jeżeli z dokumentu wynika, iż składka za ubezpieczenie została opłacona, a w przypadku gdy nie będzie to wynikać z treści dokumentu – należy dołączyć potwierdzenie dokonania opłaty składki za ubezpieczenie (potwierdzony przez bank lub Pocztę Polską odcinek polecenia dokonania przelewu lub wydruk przelewu elektronicznego). W przypadku składek na ubezpieczenie których termin płatności został oznaczony w ratach – należy dołączyć potwierdzenie opłaty rat których termin płatności został oznaczony przed upływem terminu składania ofert. Jeżeli z uzasadnionej przyczyny, Wykonawca nie może złożyć wymaganych przez Zamawiającego dokumentów, o których mowa w pkt. 2, Zamawiający dopuszcza złożenie przez Wykonawcę innych dokumentów, o których mowa w art. 26 ust. 2c ustawy (tj. dokumenty, które w wystarczający sposób potwierdzają spełnienie opisanego przez Zamawiającego warunku udziału w postępowaniu lub kryterium selekcji). 6.1.4 Wykaz robót budowlanych, wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 (pięciu) lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania i podmiotów na rzecz których roboty te zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie w szczególności informacji o tym czy roboty te zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone – (wg. wzoru przedstawionego przez Zamawiającego na dalszym etapie postępowania) UWAGA: Dowodami są o których mowa powyżej są: referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne dokumenty. 6.1.5 Wykaz osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (wg. wzoru przedstawionego przez Zamawiającego na dalszym etapie postępowania). Jeżeli wykaz, oświadczenia lub inne złożone przez Wykonawcę dokumenty, o których mowa powyżej budzą wątpliwości Zamawiającego, może on zwrócić się bezpośrednio do właściwego podmiotu, na rzecz którego roboty budowlane, dostawy lub usługi były wykonane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, o dodatkowe informacje lub dokumenty w tym zakresie.
III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:

III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP

1. W przypadku propozycji urządzeń/ materiałów równoważnych Wykonawca zobowiązany jest do złożenia razem z ofertą, kart katalogowych, dokumentów potwierdzających dane techniczne/ certyfikaty zgodności/ krajowe deklaracje zgodności lub krajowe deklaracje właściwości użytkowych wyrobu budowlanego lub krajowe oceny techniczne wydawane na podstawie ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. z 2014 r. poz. 883 z późn. zm.) tych urządzeń/materiałów W tym celu Wykonawca jest zobowiązany do załączenia do oferty, tabeli porównawczej (tabeli równoważności) dla danych urządzeń/materiałów, zawierającej w jednej kolumnie wszystkie wyszczególnione w STWiOR i projektach ich parametry, zaś w drugiej – parametry urządzeń/materiałów oferowanych pod rygorem odrzucenia oferty (w przypadku, gdy z treści kosztorysu ofertowego lub innego dokumentu załączonego od oferty będzie wynikać nazwa producenta i numer katalogowy/ model lub inne oznaczenie pozwalające na jednoznaczną identyfikację zaoferowanego urządzenia/ materiału równoważnego, Zamawiający wezwie Wykonawcę na podstawie art. 26 ust 6 ustawy do uzupełnienia tabeli porównawczej).

III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) OPIS
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony
IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:

tak,
Informacja na temat wadium
400 000,00 zł (czterysta tysięcy złotych)


IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:

nie


IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:

nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
nie
Informacje dodatkowe:


IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:

nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
nie


IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)

Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:


IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:

Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:
nie
Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
nie
Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:
nie
Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:
nie


IV.1.8) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) nie
Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:
Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:
nie
Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:

Aukcja wieloetapowa

etap nr

czas trwania etapu


Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu: nie
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
IV.2.2) Kryteria

Kryteria

Znaczenie

cena

60

gwarancj i rękojmia

15

okres serwisowania urządzeń oraz sprzętu i instalacji

25


IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
nie
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne
IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem
Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji nie
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert: nie
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe


IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań: nie
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:

IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego
Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
nie
Informacje dodatkowe:

IV.4) Licytacja elektroniczna
Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:

Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:

Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:

Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:

Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:

Licytacja wieloetapowa

etap nr

czas trwania etapu


Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu: nie

Termin otwarcia licytacji elektronicznej:

Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:


Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:


Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:


Informacje dodatkowe:

IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
Warunki zmiany umowy. 1. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian umowy w przypadku: 1. Zmiany wymaganego terminu zakończenia realizacji przedmiotu umowy: 1) Zmiany spowodowane warunkami atmosferycznymi, w szczególności: a) Klęski żywiołowe; b) Skrajnie niekorzystne warunki atmosferyczne uniemożliwiające prowadzenie robót budowla-nych, realizację usług lub dostarczenie przedmiotu dostawy w tym przeprowadzanie prób i sprawdzeń, dokonywanie odbiorów, poświadczone przez Wykonawcę w postaci dowodów po-twierdzających zaistnienie takich okoliczności np.: wydruki temperatur, oświadczenia dostaw-ców urządzeń itp. 2) Zmiany spowodowane warunkami geologicznymi, terenowymi, archeologicznymi, wod-nymi itp., w szczególności: a) Odmienne od przyjętych w Dokumentacji projektowej warunki geologiczne (kategorie gruntu itp.); b) Odmienne od przyjętych w Dokumentacji projektowej warunki terenowe, w szczególności ist-nienie podziemnych urządzeń, instalacji lub obiektów infrastrukturalnych; c) Niewypały i niewybuchy, zagrożenie tąpnięciami, wybuchem; d) Wykopaliska archeologiczne itp. inne, nie przewidywane okoliczności; 3) Zmiany będące następstwem okoliczności leżących po stronie Zamawiającego, w szczególności: a) Wstrzymanie realizacji umowy przez Zamawiającego nie wynikające z winy Wykonawcy; b) Konieczność usunięcia błędów lub wprowadzenia zmian w Dokumentacji projektowej; c) Przestojów lub opóźnień zawinionych przez Zamawiającego. 4) W przypadku zaistnienia, po zawarciu umowy, przypadku siły wyższej, przez którą, na po-trzeby niniejszego warunku rozumieć należy zdarzenie zewnętrzne wobec łączącej Strony więzi prawnej: a) O charakterze niezależnym od Stron, b) Którego Strony nie mogły przewidzieć przed zawarciem Umowy, c) Którego nie można uniknąć ani któremu Strony nie mogły zapobiec przy zachowaniu należy-tej staranności, d) Której nie można przypisać drugiej Stronie 5) Zmiany będące następstwem działania organów administracji, w szczególności: a) Odmowa lub przekroczenie zakreślonych przez prawo terminów wydania przez organy ad-ministracji wymaganych decyzji, zezwoleń, uzgodnień, w sytuacji, gdy przekazana i niezbędna do uzyskania pozwoleń dokumentacja będzie kompletna i prawidłowa, zatem wskutek działania organów administracyjnych niemożliwe jest wykonanie zadania w termi-nie, b) Odmowa wydania przez organy administracji wymaganych decyzji, zezwoleń, uzgodnień na skutek błędów w Dokumentacji projektowej; c) Konieczność uzyskania wyroku sądowego, lub innego orzeczenia sądu lub organu, którego konieczności nie przewidywano przy zawieraniu Umowy; d) Konieczność zaspokojenia roszczeń lub oczekiwań osób trzecich – w tym grup społecznych lub zawodowych nieartykułowanych lub niemożliwych do jednoznacznego określenia w chwili zawierania Umowy. 6) Zmiany będące następstwem innych okoliczności: a) Wstrzymanie robót przez Inspektora Nadzoru z przyczyn nie leżących po stronie Wyko-nawcy; b) Dokonanie zmian w Dokumentacji projektowej, przez Projektanta w trybie nadzoru autor-skiego. c) Wprowadzenia zmian w Dokumentacji projektowej, przez Zamawiającego; W przypadku wystąpienia którejkolwiek z okoliczności wymienionych powyżej termin wykonania Umowy może ulec odpowiedniemu przedłużeniu, o czas niezbędny do zakończenia wykonywania jej przedmiotu w sposób należyty, nie dłużej jednak niż o okres trwania tych okoliczności. 2. Zmiany zakresu robót budowlanych i sposobu spełnienia świadczenia: 1) Zmiana zakresu robót budowlanych wynikająca ze zmian w przepisach prawa wprowadzo-nych po podpisaniu umowy (w tym ewentualna zmiana ceny o ile wykracza poza ryczałt i terminu wykonania); 2) Konieczność wprowadzenia zmian do zakresu robót, niezbędnych do prawidłowej później-szej eksploatacji Przedmiotu umowy (ewentualna zmiana ceny o ile wykracza poza ryczałt i terminu wykonania); 3) Konieczność zrealizowania robót przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych, tech-nologicznych lub materiałowych (ewentualna zmiana ceny o ile wykracza poza ryczałt i terminu wykonania); 4) Konieczność zrealizowania robót przy pomocy środków pozwalających na zaoszczędzenie kosztów realizacji przedmiotu umowy lub kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy, lub zwiększenie potencjału przedmiotu umowy, lub jego estetyki istotnie nie zmie-niające założeń i celów (ewentualna zmiana ceny o ile wykracza poza ryczałt i terminu wy-konania); 5) Konieczność częściowej zmiany technologii lub wprowadzenia technologii dodatkowej wy-konywania robót z powodu ujawniania się w trakcie prowadzenia robót, robót nie przewi-dzianych do realizacji (ewentualna zmiana ceny o ile wykracza poza ryczałt i terminu wy-konania); 6) Zmian wynikających z odmiennego niż to przewidziano w Dokumentacji projektowej sposo-bu i technologii wykonywania przedmiotu umowy lub jego części, wprowadzonych ze względu na: niedostępność na rynku zaprojektowanych technologii w trakcie realizacji robót budowlanych, zmianę przepisów w tym zakresie lub możliwość uzyskania przez Zamawia-jącego w wyniku wprowadzania zmian lepszego efektu finalnego (ewentualna zmiana ceny o ile wykracza poza ryczałt i terminu wykonania); 7) Zmiana zakresu lub też innych robót budowlanych, wynikająca ze zmian w przedmiocie umowy, wprowadzonych na skutek interwencji właścicieli sąsiednich nieruchomości lub in-nych uczestników procesu budowlanego (w tym ewentualna zmiana ceny o ile wykracza poza ryczałt i terminu wykonania); 8) Konieczność usunięcia błędów lub zmian w dokumentacji (ewentualnie zmiana ceny o ile wykracza poza ryczałt i terminu wykonania) . 9) Konieczność zaniechania wykonywania części robot. 3. Zmiana należnego Wykonawcy wynagrodzenia w odniesieniu do robót o którym mowa w ust. 2 i ust. 5 – ustalona zostanie według następujących zasad: 1) za podstawę kalkulacji przyjęte zostaną ceny jednostkowe z kosztorysu ofertowego, a ilości robót na podstawie sprawdzonego i zatwierdzonego przez Zamawiającego obmiaru, 2) jeżeli roboty nie występowały w kosztorysie ofertowym, a są niezbędne do rozliczenia robót zamiennych/dodatkowych, podstawą kalkulacji będzie kosztorys oparty na średnich aktu-alnych na czas wykonywania robót publikowanych przez kwartalnik SEKOCENBUD dla robót ogólnobudowlanych-inwestycyjnych uwzględniający: - narzuty zysku, - koszty pośrednie, - stawki robocizny ( przyjętych dla robót ogólnobudowlano -inwestycyjnych dla pozosta-łych miejscowości województwa mazowieckiego), - ceny materiałów i pracy sprzętu a dla materiałów specjalistycznych wg faktur zakupu. Natomiast nakłady robocizny i nakłady rzeczowe z odpowiednich katalogów (KNR-ów), a dla robót specjalistycznych wg kalkulacji własnej. 4. Inne zmiany: 1) zmiany osób przy pomocy których Wykonawca realizuje Umowę – wskazanych w Ofer-cie Wykonawcy (śmierć, choroba, ustania stosunku pracy, inne zdarzenia losowe lub inne przyczyny niezależne od wykonawcy). Przedmiotowa zmiana jest możliwa pod warun-kiem zaproponowania innych osób, spełniających na dzień składania ofert, warunki okre-ślone przez Zamawiającego w SIWZ; 2) wystąpienia konieczności zmian osób przy pomocy których Wykonawca realizuje Umo-wę, w przypadku gdy Zamawiający uzna, że osoby te nie wykonują należycie swoich ob-owiązków. Wykonawca obowiązany jest dokonać zmiany tych osób, na inne spełniające na dzień składania ofert warunki określone w SIWZ, w terminie nie dłuższym niż 14 dni od daty złożenia wniosku Zamawiającego. 3) zmiany związane ze zmianą powszechnie obowiązujących przepisów prawa, w zakresie mającym wpływ na realizację Przedmiotu Umowy. 4) zmiana Wykonawcy, któremu Zamawiający udzielił zamówienia, którego ma zastąpić nowy wykonawca: w wyniku połączenia, podziału, przekształcenia, upadłości, restruktu-ryzacji lub nabycia dotychczasowego Wykonawcy lub jego przedsiębiorstwa, o ile nowy Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu, nie zachodzą wobec niego podsta-wy wykluczenia oraz nie pociąga to za sobą innych istotnych zmian umowy, 5. Zmiany w przypadkach przewidzianych w art. 144 ust. 1 ustawy PZP, tj.: 1) zmiany dotyczą realizacji dodatkowych robót budowlanych od dotychczasowego wyko-nawcy, nieobjętych zamówieniem podstawowym, o ile stały się niezbędne i zostały speł-nione łącznie następujące warunki: a) zmiana wykonawcy nie może zostać dokonana z powodów ekonomicznych lub technicz-nych, w szczególności dotyczących zamienności lub interoperacyjności sprzętu, usług lub instalacji, zamówionych w ramach zamówienia podstawowego, b) zmiana wykonawcy spowodowałaby istotną niedogodność lub znaczne zwiększenie kosz-tów dla zamawiającego, c) wartość każdej kolejnej zmiany nie przekracza 50% wartości zamówienia określonej pierwotnie w umowie lub umowie ramowej, 2) zostały spełnione łącznie następujące warunki: a) konieczność zmiany umowy spowodowana jest okolicznościami, których zamawiający, działając z należytą starannością, nie mógł przewidzieć, b) wartość zmiany nie przekracza 50% wartości zamówienia określonej pierwotnie w umo-wie lub umowie ramowej. 3) łączna wartość zmian jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na pod-stawie art. 11 ust 8 ustawy PZP i jest mniejsza od 15%wartości zamówienia określonej pierwotnie w umowie 6. Stosownie do treści art. 142 ust. 5 PZP przewiduje się możliwość zmiany wysokości wyna-grodzenia należnego wykonawcy, w przypadku zmiany: a) stawki podatku od towarów u usług, b) zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysoko-ści stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez wykonawcę – wprowadzenie zmiany wymaga złożenia przez Wykonawcę: - wniosku o dokonanie zmiany, - szczegółowego uzasadnienia wpływu zmian, o których mowa w lit. a-b, na koszty wykona-nia zamówienia przez Wykonawcę, zawierającego w szczególności kalkulację uwzględniają-cą, zależnie od zakresu zmian: kosztorys przedstawiający proponowane ceny jednostkowe, liczba pracowników zatrudnionych do realizacji zamówienia, wskazanie liczby pracowników objętych ubezpieczeniami społecznymi lub ubezpieczeniem zdrowotnym, - dokumentu potwierdzającego objęcie podatkiem od towarów i usług dostaw lub usług świad-czonych przez Wykonawcę w związku z realizacją zamówienia; wprowadzone zmiany wynagrodzenia do umowy będą obowiązywały od pierwszego dnia miesiąca następującego po zawarciu aneksu (wysokość wynagrodzenia Wykonawcy nie podlega zmianie, je-żeli zmiana wskaźników określonych w art. 142 ust. 5 PZP zostanie wprowadzona aktami prawa opublikowanymi na dzień wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego). 7. Zmiana postanowień zawartej Umowy może nastąpić za zgodą obu Stron wyrażoną na piśmie pod rygorem nieważności, tylko na warunkach określonych w Umowie. Zmiany postanowień zawartej umowy będą dokonywane wyłącznie na podstawie pisemnego aneksu do umowy.
IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy):

Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym

IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 25/10/2016, godzina: 10:30,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
nie
Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> język polski
IV.6.3) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: nie
IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane nie
IV.6.6) Informacje dodatkowe:

 

Pliki do pobrania: